VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci zavádějí novinku: Setkání tváří v tvář s občany

Chomutov - Rozplánovaná jsou až do konce roku. První se uskutečnilo s obyvateli Kadaňské a Nových Spořic.

23.1.2012 6
SDÍLEJ:

Setkání občanů s vedením města probíhají už nějaký pátek (snímek je z posledního v kině Svět). Podobná setkání teď zavádějí také strážníci.Foto: Deník/ Jan Vraný

Obyvatelé Chomutova si za poslední roky zvykli na pravidelná setkání s vedením města, kde se mohou podělit o své stížnosti a náměty. Nově se zavádějí také setkání se strážníky okrskáři.

„Rozhodli jsme se pro ně, aby byli strážníci více v kontaktu s lidmi, kteří žijí v daném místě a také proto, že při pravidelných setkáních s městem měli lidé dost námětů, které se týkaly veřejného pořádku,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Chomutov Petr Zálešák. „Se zavedením setkání se strážníky bude možné se jim věnovat zvlášť,“ vysvětlil.

Nápad vznikl díky několika schůzkám s občany Lipské, kde se nahromadilo v souvislosti s prostitucí větší množství problémů. Setkání se konala mimo pravidelné brífingy města. Strážníci na nich informovali místní o tom jaké problémy evidují a jaká přijali opatření, lidé přidávali své poznatky, takže se z toho vyvinula užitečná spolupráce.

První setkání se strážníky se uskutečnilo s obyvateli Kadaňské a Nových Spořic. V únoru čeká obyvatele ulice Dukelské, Křivé a další v lokalitě 9 (více v infoboxu dole).

Od června loňského roku je Chomutov z pohledu dodržování veřejného pořádku rozdělen do devíti lokalit. Každá má svého strážníka. Ve výsledku na ně dohlíží čtyři okrskáři.

Komu vadí, že se v blízkosti jeho domu potulují a pokřikují opilci, nebo že na lavičkách polehávají bezdomovci a sousedi nechávají běhat psy „na volno“, tomu stačí otevřít webové stránky městské policie, kde je mapka se zónami. Po rozkliknutí se zobrazí tvář strážníka okrskáře s telefonním číslem a seznamem ulic, nad nimiž dohlíží.

Městská policie tímto způsobem získává stále víc užitečných podnětů. „Nejvíc jich máme z lokality 4, která začíná na Březenecké a sahá až po Alešovu ulici,“ přiblížil Petr Zálešák. Obyvatelé z Horní Vsi si například stěžovali na to, že v jejich sousedství kdosi vyráběl drogy. Nejvíc stížností se týkalo toho, že se v místě volně pohybovali psi.

Aktivní jsou také lidé z Písečná a Zahradní. Vadí jim především chování mládeže, která popíjí před domy nebo před základní školou.

Chomutované si činnost okrskářů ve většině případů chválí, jak mnohokrát zaznělo na setkáních s městem. Dříve své stížnosti zasílali e-mailem a obvykle jim scházela zpětná vazba, jak se problém dořešil. Díky osobní zodpovědnosti okrskářů a nově otevřené možnosti vyříkat si problémy tváří v tvář, mohou lidé lépe ovlivnit dění ve svém okolí.

Kdy a kde se uvidíte příště

Únor (na radnici): Lokalita č. 9 (Na Moráni, Dolní Pražská, Ctiborova, Žerotínova, Raisova, Dukelská, Křivá, Vodní, Tovární) strážník Rudolf Svatoš,
Březen: (na radnici): Lokalita č. 1 (Palackého ul. a centrum Chomutova včetně náměstí 1. máje) strážník Filip Prokeš
Duben (ZŠ Heyrovského): Lokalita č. 4 (E. Krásnohorské, Sadová a další ul., oblast Horní Vsi) strážník Jiří Vaníček
Květen (ZŠ Zahradní): Lokalita č. 7 (Zahradní, Výletní, Růžová, Skalková, Pod Brízami, Borová, Písečná, Jirkovská) strážník Jan Novotný
Červen (Kino Svět): Lokalita č. 8 (Zadní Vinohrady, V. Nezvala, A. Muchy, T. ze Štítného, atd.) strážník Rudolf Svatoš
Září (ZUŠ): Lokalita č. 2 (Rokycanova, Nádražní, Wolkerova, Poděbradova, K. Světlé) strážník Jiří Vaníček
Říjen (ZŠ Březenecká): Lokalita č. 5 (Hutnická, 17. listopadu, Kyjická, Dřínovská) strážník Filip Prokeš
Listopad (ul. Dřínovská): Lokalita č. 6 (Kamenná, Školní pěšina, Kamenný vrch, Jasmínová, Březový vrch, Šípková) strážník Rudolf Svatoš

Další podrobnosti k lokalitám ZDE

Autor: Miroslava Šebestová

23.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto vypadal dům číslo 722 v kadaňské Dvořákově ulici donedávna
4

„Holubí dům“, který Kadaň převzala od kraje, už je uklizený

Ilustrační foto
70

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Ve středu pozor! Řada lékařů zavře na protest svou ordinaci

Ústecký kraj, Chomutovsko /ANKETA/ - K stávce praktických či ambulantních doktorů se chtějí připojit lékaři v celém kraji.

Hravé muzeum i infocentrum. Hasičský dům se promění

Jirkov - Budova v centru Jirkova bude lákat na staleté koněspřežné stříkačky.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

ANKETA: Obnovili byste povinnou základní vojenskou službu?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení