Chomutovka se začala rozvodňovat v neděli, kdy hladina stoupla z obvyklých dvaceti na padesát centimetrů (měřeno na stanici u III. mlýna). Nejvyššího bodu dosáhla v pondělí večer, kdy vodohospodáři naměřili hladinu 65 centimetrů. To je ale stále patnáct centimetrů od hranice, aby byl vyhlášen byť třeba jen první stupeň povodňové aktivity. Pak začala voda klesat, v úterý okolo dvanácté hodiny byla hladina na šedesáti centimetrech.

Jindy poklidná říčka se ale přeci jen rozbouřila a změnila v malého dravce. Na měřící stanici na III. mlýně běžně protéká ze sekundu sotva pětina kubíku vody, v době vrcholu to bylo padesátkrát tolik. Z koryta se ale nikde nevylila.

Níž už byla řeka klidnější, Chomutovem také protéká širším a upraveným korytem. V centru města byla hladina nejvýš na 43 centimetrech.

Hladina Ohře naopak ještě celé úterý stoupala, vrcholu dosáhla o půlnoci. Běžně bývá hladina v Klášterci nad Ohří na 85 centimetrech, okolo půlnoci z úterý na středu byla na 141 centimetrech. Podle vodohspodářů je to stále normální stav. I tady se průtok zdvojnásobil, ale na velké řece to na rozdíl od Chomutovky na dravosti tolik znát není.

Hladina Bíliny v Jirkově stoupla o deset centimetrů a průtok byl asi sedminásobně vyšší. I jinak v podstatě suché koryto říčky Hačky, která protéká hlavně Spořicemi, se rozvodnilo. Hladina tu dosáhla čtrnácti centimetrů, nezřídka bývá nulový.

Velká voda nejvíc zasáhla Českolipsko. Situaci tam sledují naši kolegové, jejich zprávy můžete číst TADY.

Chcete-li sledovat hladiny řek v okrese v průběhu dne, můžete využít serveru Povodí ohře a jejich informací o stavu řek - ZDE.