VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na finále odjíždíme jako favorité, zároveň ale s pokorou a respektem

Chomutov - Přinášíme rozhovor s Ivanou Polákovou,vedoucí družstva OVOV ZŠ Heyrovského, které vyhrálo krajské kolo soutěže a postoupilo do republikového finále.

15.9.2012
SDÍLEJ:

Vítězné družstvo školáků ze ZŠ Heyrovského.Foto:

Družstvo školáků z chomutovské ZŠ Heyrovského zvítězilo v krajském kole soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů a postupuje do republikového finále. Na několik otázek nám odpověděla učitelka II. stupně a vedoucí družstva Ivana Poláková.

Jak jste se dozvěděli o projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů? Čím vás zaujal?
První informace o projektu OVOV jsem získala ze záznamu loňského republikového finále na ČT4. Více jsem se o projekt začala zajímat až poté, co jsem se zúčastnila prvního campu OVOV o loňských prázdninách v Nymburce. Tou dobou jsem byla ještě na rodičovské dovolené, tak jsem se nemohla aktivně podílet na zařazení OVOV do výuky. Naštěstí na campu byli i mí kolegové, tak projekt zařadili do hodin TV. Můj návrat do pracovního procesu byl těsně před okresním kolem OVOV, kterého jsem se mohla již zúčastnit jako vedoucí našeho školního družstva.

Jak dlouho spolupracujete s projektem OVOV a jak dosavadní spolupráci hodnotíte? V čem vaší škole OVOV nejvíce pomáhá?
S projektem spolupracuji teprve rok. Vzhledem k tomu, že jsem se projektem OVOV nechala pohltit, účastnila jsem se zatím všech pořádaných campů, kde si upevňuji a rozšiřuji znalosti metodiky jednotlivých disciplín, abych je mohla praktikovat v hodinách TV a trénincích Oveček.

OVOV je dostupné nejen šikovným, sportovně založeným žákům, ale i těm, kteří k TV nemají vroucí vztah, je měřitelný, porovnatelný a hlavně motivující díky tomu, že každý žák má své mety, kterým se snaží přiblížit a překonat je.
S jakým ohlasem se projekt setkal u vašich žáků? Co děti na projektu nejvíce oceňují?
Zpočátku žáci brali projekt jako další náročné disciplíny v hodinách TV. Během jediného školního roku se náhled na OVOV změnil. Patřit do skupiny Oveček je prestižní záležitostí. „Ovečkou" na naší škole může být každý, kdo má chuť věnovat své volno pohybu a zaznamenávat své výkony do záznamových deníků.
Děti na projektu oceňují, že si mohou samy zaznamenávat a kontrolovat své zlepšování, mohou se sdružovat v týmu, kde se podporují k lepším výkonům.

Kolik dětí z vaší školy se do projektu zapojilo?
V projektu jsou zapojeni především žáci druhého stupně. Na zapracování mladších žáků se intenzivně pracuje a věříme, že účast jejich starších spolužáků na republikovém finále by pro ně mohla být tou nejlepší motivací.

Jak na OVOV reagují rodiče?
Většina rodičů chápe OVOV jako součást TV. Kladně reagují především rodiče Oveček, které se i přes prázdniny scházely k tréninkům. Někteří rodiče kroutí hlavou nad aktivitou svých dětí, když si o prázdninách jdou zaběhat nebo na zahradě skáčou přes švihadlo. Jsou spokojeni s tím, že se děti sdružují, vzájemně se motivují a povzbuzují.

Jaké jsou dosavadní úspěchy vaší školy v projektu OVOV?
Velkým úspěchem je zapojení OVOV do hodin TV i mimo výuku. Co se týče medailových úspěchů, tak největším je vítězství našeho družstva v krajském finále a tím postup na finále republikové. Dále i nominace našich jednotlivců na toto letošní republikové finále.

S čím budete odjíždět na republikové finále OVOV?
I přesto, že na republikové finále odjíždíme jako největší favorité podle počtu dosažených bodů z krajského kola, jedeme s pokorou a respektem k ostatním soupeřům. Rozhodovat bude současná forma a zdraví soutěžících a rádi bychom předvedli co nejlepší výkony, a pokud to bude stačit na některou z medailí, bude to bonus. Už účast na republikovém finále je splněným snem našich žáků. Velkým lákadlem pro všechny žáky je účast olympioniků, kteří jsou pro malé sportovce vzorem. Těšíme se na úžasnou a nezapomenutelnou atmosféru velkého finále. Zažít ji na vlastní kůži bylo hlavním motivem v předchozích kolech.

Jak vnímáte problematiku nedostatečného pohybu u českých dětí? Co je podle vás jeho příčinou a jak je možné sjednat nápravu?
České děti mají v současné době spoustu jiných lákadel, než je sportování. Chybu je možné hledat i v rodičích, kteří nemají na své děti tolik času, aby je ke sportování přivedli. Myslím si, že je důležité vést děti ke sportu už odmalička. Získá-li k němu dítě vztah již v útlém věku, stane se pak nepostradatelnou součástí jejich života .

Autor: Redakce

15.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Černý (vlevo) vedl jako hlavní trenér poprvé FC Chomutov. Vpravo asistent Ladislav Doksanský, dalším asistentem je Pavel Vrátil.

Léčba v prvním zápase zabrala! FC Chomutov porazil Neratovice

Den Země v chomutovském zooparku.
22

Dnem Země v zooparku provázeli čert, hastrman i mořská panna

Nový maskot, Ohřinka, zahájí turistickou sezonu v regionu

Žatec, Klášterec, Kadaň – Slavnost se tentokrát uskuteční mezi Kláštercem a Kadaní, a to příští víkend.

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Chomutov

Okres Chomutov - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Prvního května závodí v Krásné Lípě motokrosoví junioři

Krásná Lípa – Druhý závod seriálu slibuje napínavou podívanou. Start Jakuba Terešáka je kvůli zranění ale nejistý.

Terapeutka Lenka Hlavičková: Hra v písku pomáhá odhalit trápení pomocí figurek

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Někdy je potřeba obrátit se na odborníka. Zvláště pokud se potýkáme s obtížemi s naším zdravím. Nejinak tomu je v otázce problémů s duševním zdravím, ani tady žádná improvizace nepomůže. Naštěstí v Ústí nad Labem je i na tyto oblasti života připravena řada špičkových specialistů.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies