71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Psy z útulku z Chomutova a Jirkova brali na maso

Šéf a veterinář chomutovského útulku Marek Halounek (na snímku) ukazuje fotografie dvou pohřešovaných psů. Pravděpodobně skončili pod noži asijských kuchařů.

Šéf a veterinář chomutovského útulku Marek Halounek (na snímku) ukazuje fotografie dvou pohřešovaných psů. Pravděpodobně skončili pod noži asijských kuchařů. Autor: Deník/ Vojtěch Janda

14.8.2007 07:38

CHOMUTOVSKO - Nejméně osmadvacet psů pohřešují útulky na Chomutovsku, Mostecku a Teplicku. Na svědomí je má mít organizovaný gang, který je s největší pravděpodobností prodával na maso do vietnamských restaurací. S informací jako první přišli zpravodajové televize Nova.

Psy si bralo jen několik lidí

Na samotném Chomutovsku jsou postižené tři útulky. Jedná se o útulky v Chomutově, Jirkově a v Ciboušově u Klášterce nad Ohří. Podle Dany Zelinkové z chomutovského útulku na podezřelé okolnosti přišli minulý týden.
„Měli jsme podezření na konkrétní osoby, že obchodují se psy na maso. Obtelefonovali jsme šest dalších útulků a zjistili, že i odtamtud si jedni a titíž lidé odebírali další pejsky,“ uvedla včera Dana Zelinková.

Chtěli jen velké

Podle Zelinkové tito zájemci chtěli jen velké psy. O menší byť čistokrevné neměli zájem.
„Ptali jsme se jich, co s nimi dělají. Protože nám nebyli schopni psy z našeho útulku ukázat, odpověděli, že je prodali,“ doplnil vedoucí chomutovského útulku Marek Halounek.
Tuto možnost ale zaměstnanci útulku vylučují, protože podezřelí lidé, jejichž jména a adresy redakce Deníku zná, si brali i psy s postižením. Šance, že by si je někdo koupil, je podle zkušeností ošetřovatelů mizivá.
„Navíc, i kdyby k prodeji došlo, porušují tím smlouvu, kterou s útulkem uzavřeli,“ zdůrazňuje Dana Zelinková. Z tohoto dokumentu totiž vyplývá, že psa z útulku nelze prodat. V případě, že se o něj majitel nemůže starat, musí jej vrátit zpět.

Psi jsou prý pro bezpečnostní agenturu

V Chomutově takto přišli o dva psy, v Jirkově minimálně o čtyři. Tamní zaměstnanci totiž uvěřili srdceryvnému a bohužel nepravdivému přemlouvání, že se o psa z útulku budou dotyční lidé vzorně starat.
Daleko hůře jsou na tom například v útulku ve Světci u Bíliny, kde si členové téhož gangu, v přestrojení za příslušníky bezpečnostní agentury, brali psy ve velkém. Údajně na hlídání.

Na zahradě měli psí kosti

Jedna z adres, kde se obchodníci se psím masem zdržují, je obec Libočany v sousedním Žatecku. Jak nám potvrdil tamní starosta Jiří Hudeček, na pozemku, který měli v pronájmu, se našli psí kosti.
Do případu se již vložila i Liga na ochranu zvířat. Její členka Zdeňka Horáčková včera Deníku řekla, že liga v současné době sbírá důkazy pro policii a kontaktuje další útulky s upozorněním, aby si dali na takovéto lidi pozor. Je totiž možné, že gang působil i mimo výše uvedené regiony. Chomutovský útulek chce podat trestní oznámení na policii již tento týden.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Robin Gibb z Bee Gees: Zabila ho rakovina

Zakládající člen britské skupiny Bee Gees, zpěvák Robin Gibb v neděli zemřel ve věku 62 let. Po dlouhém… celý článek ›

Zdrcená manželka Eva: Začíná žít bez Ratha!

Zdrcená manželka Eva: Začíná žít bez Ratha!

Zadržení a obvinění manžela Davida Ratha (46) z přijetí úplatku ji zdrtilo. Celou záležitost nesla podle… celý článek ›

Šíp zrušil své vystoupení: Pro sto lidí nešaškuji!

Šíp zrušil své vystoupení: Pro sto lidí nešaškuji!

Lidé z Otrokovic se už několik měsíců těšili na Všechnopártičku s Karlem Šípem (66). Známého moderátora… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz