VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Březenecká: co trápí občany?

Chomutov - Na setkání s vedením města jich přišlo několik desítek. Řešilo se nejen parkování.

29.3.2010
SDÍLEJ:

PROSÍM, DO MIKROFONU. Námitky a postřehy jsou nahrávány, neměly by tak zapadnout.Foto: Foto: MMCH

Málo míst pro parkování, nepořádek v ulicích či málo dětských hřišť.

To jsou některé problémy, které a trápí obyvatele sídliště Březenecká a které si vyslechlo vedení města na setkání s občany.


Potemnělá stezka


Řeč se stočila například na pěší stezku, která vede po lávce přes silnici „třináctku“, pak podél plotu zooparku a končí na vlakové zastávce Chomutov město. „V noci tam není vidět. Přitom lampy tam jsou, ale nesvítí. Jít tam večer, to je o strach,“ shodli se dvě dámy z Březenecké.
Stezka nepatří městu, ale společnosti Shell, která má nedaleko benzínku. Osvětlení ani chodník příliš neudržuje. Město se o cizí majetek starat nemůže. „Chtěli jsme to odkoupit, ale za rozumnou cenu. Nyní jednáme se zástupci Shell, jak by to šlo udělat,“ reagoval náměstek Jan Řehák.


Parkování


Evergreenem všech setkání je špatné parkování. Kdo přijede večer, místo najde jen výjimečně. Podobné dotazy zazněly i v jídelně základní školy v ulici 17. listopadu , kde se setkání konalo. „V rámci revitalizace přidáme dvě stě nových míst,“ prohlásila primátorka Ivana Řápková. Více než sto dalších stání magistrát „zlegalizuje“ – tedy tam, kde lidé stojí nyní, ale v rozporu s předpisy, budou parkovat dál s posvěcením úřadu.

Kromě rozšíření některých parkovišť chce město udělat místo „prošťouchnutím“ některých ulic. Například Hutnická přestane být slepou a spojí se se silnicí na Březenec, parkoviště v kopci nedaleko Besedy stavbaři propojí se silnicí.

Některým z Březenecké se také nelíbí, že ke zdravotnímu středisku nevede přechod rovnou u zastávky. Musí podle svých slov zbytečně dojít až nedaleké přechody. V tomto ohledu jim město nejspíše nevyhoví, protože nový přechod musí mít podle zákona ostrůvky a zvláštní osvětlení.

Na setkání zazněly i další problémy – například nebezpečná křižovatka mezi Kamennou a Březeneckou, osud bývalého kina Evropa, nebo problém s příjezdovou cestou na Zátiší. Těmto tématům se budeme věnovat zvlášť v dalších vydáních.

Názor: Setkání se zlepšila

Byl jsem několikrát na „starých“ setkáních s občany ještě na radnice. Kromě několika výjimek šlo většinou o dost nudné věci. Chodili tam stále stejní lidé, kteří řešili stejné věci. Výjezdy zástupců města na sídliště jsou o dost živější. Překvapilo mě, jak jsou náměty lidí konkrétní, věcné a přesně pojmenované. Čekal jsem i větší napětí, občas nějakou nadávku, ale nic. Možná je to tím, že za město přichází celá kohorta lidí včetně šéfa strážníků, takže si nikdo moc nedovolí, ale spíše to občané nemají zapotřebí.

Navíc jsou setkání někdy vtipná, zvláště když primátorka peskuje „neposlušného“ Miroslava Šultu z technických služeb, který lidem říká, kde kontejner nebude.

Možná, že problémy zůstanou nevyřešeny a setkání po volbách ustanou, ale věřím, že něco se podaří vyřešit a úředníci neztratí kontakt s obyčejnými lidmi.

Jan Rödling

Autor: Jan Rödling

29.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Možnost pořídit si unikátní fotografie parašutisty skákajícího z křídla větroně Blaník ve výšce 800 metru měl fotograf Litoměřického Deníku ve středu 21.6. dopoledne. Tato ukázka proběhne jako součást hlavního programu Memoriál air show.
12

FOTO: Memoriál Air Show láká také na skok z křídla větroně!

Amatérský badatel Jiří Kuchař objevil v depozitáři Národního památkového ústavu v Doksanech sedm obrazů ze sbírky Adolfa Hitlera.
22

FOTO: Hitlerovy obrazy v Doksanech nechtějí památkáři ukázat

Populární duo Eva a Vašek zazpívá v neděli v Březně

Březno – Na nedělní Dechparádě návštěvníci uvidí i další hudebníky, včetně Jiřího Helekala.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj zasáhly silné bouřky, na několika místech zastavily vlaky

Ústecký kraj – Silné bouřky se ve čtvrtek 22. června podle očekávání přesunuly z Německa na sever Čech. Počasí ve večerních hodinách působilo problémy na několika železničních tratích.

Mladí plavci Slávie Chomutov předvedli parádní vystoupení

Mladá Boleslav, Plzeň - Na vrcholných závodech zazářila Anežka Doksanská. Prosadili se i další sportovci.

Milion odškodné a 11,5 roku v chládku. Šiřitel HIV se při rozsudku díval z okna

Ústí nad Labem – Za šíření viru HIV poslal ústecký krajský soud téměř 50letého Zdeňka Pfeifera z Mostu na 11,5 roku do vězení se zvýšenou ostrahou. Nebezpečnou nemocí Pfeifer nakazil tři muže, s nimiž měl pohlavní styk.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies