VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ústečtí studenti pomáhají sousedům se zelení

Drážďany – V uplynulých dnech se v Drážďanech uskutečnil první projektový den česko-německé aktivity s názvem „Společně plánovat a utvářet městskou zeleň“.

28.3.2011
SDÍLEJ:

Ústečtí studenti pomáhají sousedům se zelení.Foto: DENÍK

„Sešli jsme se svými německými kolegy na Vysoké škole HTW v Drážďanech – Pillnitz. Zdejší profesoři nám představili studijní programy na své škole a historii Drážďan.

Po rozdání map a tabulek s označením dřevin jsme vyrazili do zahrádkářské kolonie Hansadreieck. Tam nás čekal vedoucí zahrádkářského spolku. Po krátkém výkladu následovala inventarizace dřevin s označením jejich zdravotního stavu. To už pracovali společně čeští a němečtí studenti. Nutno dodat, že počasí nám opravdu nepřálo. Studený vítr s teplotou okolo nuly pronikal hluboko pod kůži.

Po ukončení úkolu jsme se přesunuli do klubovny zahrádkářského spolku, kde následovaly přednášky jeho členů a krajinného architekta. Poté jsme se vydali na obhlídku a zhlédli další části zahrádkářského areálu v ulici Hansastrasse. Další schůzka proběhne o některém víkendu počátkem dubna v Ústí nad Labem.

Za vynikající organizaci je nutné poděkovat pracovníkům Umweltzentra Drážďany a profesorům HTW Drážďany,“ uvedl k celé akci Ing. Martin Neruda,Ph.D. z ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Akce jsou součástí společného projektu Centra životního prostředí Drážďany a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem ve spolupráci s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Drážďanech.

Studenti krajinné architektury UJEP a Vysoké školy technické a ekonomické z Drážďan vypracují nápady a koncepty k úpravě volné plochy v budoucím zahrádkářském parku u ulice Hansastraße. Účelem prvního projektového dne bylo, aby se studenti vzájemně poznali, vyměnili si první plány a představy a navštívili dotčenou plochu s přilehlou zahrádkářskou kolonií.

V dubnu bude následovat již zmíněný plánovací workshop v Ústí nad Labem, jehož výsledky pak čeští a němečtí studenti společně realizují v květnu. Nepůjde tedy jen o pouhou teorii, ale vzniknou zcela konkrétní výsledky, které si budou moci prohlédnout všichni obyvatelé i návštěvníci Drážďan.

Autor: Ludmila Veselá

28.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Možnost pořídit si unikátní fotografie parašutisty skákajícího z křídla větroně Blaník ve výšce 800 metru měl fotograf Litoměřického Deníku ve středu 21.6. dopoledne. Tato ukázka proběhne jako součást hlavního programu Memoriál air show.
12

FOTO: Memoriál Air Show láká také na skok z křídla větroně!

FOTO: Hitlerovy obrazy v Doksanech nechtějí památkáři ukázat

Doksany – Je to již pět let, kdy byl v depozitáři doksanského kláštera uskutečněn mimořádný objev, který zajistil Doksanům minimálně evropskou pozornost. V klášterním depozitáři Národního památkového ústavu (NPÚ) byla tehdy objevena část sbírky obrazů, kterou vlastnil nacistický vůdce Adolf Hitler.

Populární duo Eva a Vašek zazpívá v neděli v Březně

Březno – Na nedělní Dechparádě návštěvníci uvidí i další hudebníky, včetně Jiřího Helekala.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj zasáhly silné bouřky, na několika místech zastavily vlaky

Ústecký kraj – Silné bouřky se ve čtvrtek 22. června podle očekávání přesunuly z Německa na sever Čech. Počasí ve večerních hodinách působilo problémy na několika železničních tratích.

Mladí plavci Slávie Chomutov předvedli parádní vystoupení

Mladá Boleslav, Plzeň - Na vrcholných závodech zazářila Anežka Doksanská. Prosadili se i další sportovci.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies