VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Bezručovo údolí: vyhledávané místo relaxace

Severní Čechy - Toto údolí je nejhlubší, nejdelší a podle mnohých znalců přírody také nejkrásnější v Krušných horách. V celé délce třinácti kilometrů je protkáno říčkou Chomutovkou s průzračně čistou vodou.

13.8.2010 1
SDÍLEJ:

Rájem pro cyklisty, ale i pro všechny ty, kteří mají rádi přírodu , je na Chomutovsku Bezručovo údolí. Foto: Jiří Wetzler

Oblast Bezručova údolí (rozloha 6500 ha), která byla v roce 2002 vyhlášena přírodním parkem, je vyhledávaným místem relaxace a odpočinku obyvatel Chomutovska.

Vyznavači pěší turistiky, cykloturistiky nebo třeba in-line bruslaři zde mají vytvořeny velmi dobré podmínky pro svého koníčka.

Za krásami přírody na kole i pěšky

Od severozápadní části města Chomutova, kde Bezručovo údolí začíná, je v délce pěti kilometrů nově vybudovaná cyklostezka, která končí u Druhého Dolského mlýna.

Celá trasa vede krásnou přírodou a je doplněna několika odpočívadly, informačními tabulemi a množstvím dřevěných mostů přes říčku Chomutovku. Občerstvit a odpočinout si je možné v restauracích Prvního Dolského mlýna, kolem kterého stezka prochází.

Souběžně s cyklostezkou vede silnice pro motoristy a po pravém břehu Chomutovky šest kilometrů dlouhá naučná stezka s množstvím informací o této lokalitě.

Tato stezka končí u bývalého Třetího Dolského mlýna, odkud je možnost se po dalších značených turistických stezkách a cyklotrasách dostat k přehradám Kamenička (postavena v letech 1899-1904) a Křímov (1953 -1959), nebo do obcí Blatno, Hora Sv. Šebestiána a do dalších koutů Krušných hor.

Součástí přírodního parku je i rezervace Novodomské rašeliniště, které je největším na Chomutovsku, a další rezervace Buky nad Kameničkou, kde je možné vidět přes 200 let staré javory, jilmy a smrky a některé vzácné druhy fauny a flóry. Celé údolí je také rájem houbařů a sběratelů lesních plodů.

Do této lokality se dostaneme z nádraží v Chomutově po modře značené turistické trase, z města linkou MHD č. 3 na konečnou a pár minut chůze, pro motorizované je připraveno parkoviště na začátku Bezručova údolí.

ZPRACOVAL Jiří Wetzler

NAPIŠTE NÁM!
Severní Čechy poskytují spoustu možností na krátké výlety a každý z vás má určitě oblíbené místo, které navštívil a kam se rád vrací.

Nyní máte možnost se o své zážitky podělit a získat za to navíc celou řadu hodnotných cen.

Napište nám: kam se vydat
- čím je toto místo zajímavé/ proč stojí za návštěvu
- jakým způsobem (autem, vlakem, na kole) se dostat na výchozí bod výletu
- vaše postřehy, dojmy i rozšiřující informace

Příspěvky o rozsahu 20 – 30 řádek s alespoň 2 fotografiemi o velikosti 1 MB posílejte na e-mail: vylety@denik.cz. Nezapomeňte uvést své jméno a pro potřeby redakce také adresu a telefon!

Každý zveřejněný příspěvek bude umístěn i na webech Deníku. Každého autora navíc oceníme dárkovým balíčkem v hodnotě 500 Kč a mapou Cyklotrasy severu.

Deset nejúspěšnějších příspěvků, které vyberete při webovém hlasování po prázdninách, odměníme pěti komfortními spacími pytli a pěti špičkovýcmi karimatkami.

13.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

Možnost pořídit si unikátní fotografie parašutisty skákajícího z křídla větroně Blaník ve výšce 800 metru měl fotograf Litoměřického Deníku ve středu 21.6. dopoledne. Tato ukázka proběhne jako součást hlavního programu Memoriál air show.
12

FOTO: Memoriál Air Show láká také na skok z křídla větroně!

FOTO: Hitlerovy obrazy v Doksanech nechtějí památkáři ukázat

Doksany – Je to již pět let, kdy byl v depozitáři doksanského kláštera uskutečněn mimořádný objev, který zajistil Doksanům minimálně evropskou pozornost. V klášterním depozitáři Národního památkového ústavu (NPÚ) byla tehdy objevena část sbírky obrazů, kterou vlastnil nacistický vůdce Adolf Hitler.

Populární duo Eva a Vašek zazpívá v neděli v Březně

Březno – Na nedělní Dechparádě návštěvníci uvidí i další hudebníky, včetně Jiřího Helekala.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj zasáhly silné bouřky, na několika místech zastavily vlaky

Ústecký kraj – Silné bouřky se ve čtvrtek 22. června podle očekávání přesunuly z Německa na sever Čech. Počasí ve večerních hodinách působilo problémy na několika železničních tratích.

Mladí plavci Slávie Chomutov předvedli parádní vystoupení

Mladá Boleslav, Plzeň - Na vrcholných závodech zazářila Anežka Doksanská. Prosadili se i další sportovci.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies