VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Bezručovo údolí: vyhledávané místo relaxace

Severní Čechy - Toto údolí je nejhlubší, nejdelší a podle mnohých znalců přírody také nejkrásnější v Krušných horách. V celé délce třinácti kilometrů je protkáno říčkou Chomutovkou s průzračně čistou vodou.

13.8.2010 1
SDÍLEJ:

Rájem pro cyklisty, ale i pro všechny ty, kteří mají rádi přírodu , je na Chomutovsku Bezručovo údolí. Foto: Jiří Wetzler

Oblast Bezručova údolí (rozloha 6500 ha), která byla v roce 2002 vyhlášena přírodním parkem, je vyhledávaným místem relaxace a odpočinku obyvatel Chomutovska.

Vyznavači pěší turistiky, cykloturistiky nebo třeba in-line bruslaři zde mají vytvořeny velmi dobré podmínky pro svého koníčka.

Za krásami přírody na kole i pěšky

Od severozápadní části města Chomutova, kde Bezručovo údolí začíná, je v délce pěti kilometrů nově vybudovaná cyklostezka, která končí u Druhého Dolského mlýna.

Celá trasa vede krásnou přírodou a je doplněna několika odpočívadly, informačními tabulemi a množstvím dřevěných mostů přes říčku Chomutovku. Občerstvit a odpočinout si je možné v restauracích Prvního Dolského mlýna, kolem kterého stezka prochází.

Souběžně s cyklostezkou vede silnice pro motoristy a po pravém břehu Chomutovky šest kilometrů dlouhá naučná stezka s množstvím informací o této lokalitě.

Tato stezka končí u bývalého Třetího Dolského mlýna, odkud je možnost se po dalších značených turistických stezkách a cyklotrasách dostat k přehradám Kamenička (postavena v letech 1899-1904) a Křímov (1953 -1959), nebo do obcí Blatno, Hora Sv. Šebestiána a do dalších koutů Krušných hor.

Součástí přírodního parku je i rezervace Novodomské rašeliniště, které je největším na Chomutovsku, a další rezervace Buky nad Kameničkou, kde je možné vidět přes 200 let staré javory, jilmy a smrky a některé vzácné druhy fauny a flóry. Celé údolí je také rájem houbařů a sběratelů lesních plodů.

Do této lokality se dostaneme z nádraží v Chomutově po modře značené turistické trase, z města linkou MHD č. 3 na konečnou a pár minut chůze, pro motorizované je připraveno parkoviště na začátku Bezručova údolí.

ZPRACOVAL Jiří Wetzler

NAPIŠTE NÁM!
Severní Čechy poskytují spoustu možností na krátké výlety a každý z vás má určitě oblíbené místo, které navštívil a kam se rád vrací.

Nyní máte možnost se o své zážitky podělit a získat za to navíc celou řadu hodnotných cen.

Napište nám: kam se vydat
- čím je toto místo zajímavé/ proč stojí za návštěvu
- jakým způsobem (autem, vlakem, na kole) se dostat na výchozí bod výletu
- vaše postřehy, dojmy i rozšiřující informace

Příspěvky o rozsahu 20 – 30 řádek s alespoň 2 fotografiemi o velikosti 1 MB posílejte na e-mail: vylety@denik.cz. Nezapomeňte uvést své jméno a pro potřeby redakce také adresu a telefon!

Každý zveřejněný příspěvek bude umístěn i na webech Deníku. Každého autora navíc oceníme dárkovým balíčkem v hodnotě 500 Kč a mapou Cyklotrasy severu.

Deset nejúspěšnějších příspěvků, které vyberete při webovém hlasování po prázdninách, odměníme pěti komfortními spacími pytli a pěti špičkovýcmi karimatkami.

13.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sawanga s Cipískem na návštěvě mezi seniory v Kadani

Senioři v domově přivítali koňskou návštěvu

 V chomutovském zooparku se narodilo rekordní množství mláďat trnorepa afrického (skalního)

Zooparku se povedlo odchovat rekordní počet mláďat trnorepa

Tisíce milovníků hudby míří do Vroutku na Rock for Churchill

Vroutek /FOTOGALERIE/ – V pátek odstartuje další ročník Rock for Churchill, který si během let vydobyl místo mezi nejpopulárnějšími českými festivaly.

Ve čtvrtek můžete soutěžit o 20 lístků na futsalovou reprezentaci

Kadaň – Vstupenky na utkání českého výběru proti Srbsku můžete získat při souboji pražských "S".

V Klášterci oslaví Den zdraví

Klášterec nad Ohří – V letním kině si budou moci zájemci nechat změřit třeba množství tuku v těle, nebude chybět ani hudební program.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení