Motokros: Málkovští krosáci zažili mistrovské žně

Málkov - Perný víkend mají za sebou jezdci Motosportklubu Málkov. Na programu měli totiž závody dvou konkurenčních „mistráků".

3.10.2013

Radim Kraus - nejmenší pilot ve třídě do 65 ccm3na stupni nejvyšším.Foto: Motosportklub Málkov

V Horním Újezdu se konalo mezinárodní mistrovství České republiky juniorů a výborně si vedl kadet Motosportklubu Málkov Dan Stehlík ve třídě do 65 ccm3. V poslední rozjížďce sezony dokázal totiž porazit „neporazitelného" Reného Hofera z Rakouska a postavil se na stupně nejvyšší. Radim Kraus po několika pádech skončil na solidním 5. místě. V celkovém pořadí seriálu se stal mistrem republiky Rene Hofer, druhý skončil Dan Stehlík, třetí Adam Dušek a čtvrtý Radim Kraus.

Ve třídě do 85 ccm3 nastupoval Jakub Terešák se čtyř bodovou ztrátou na Slováka Tomáše Kohúta. Jakub podle očekávání obě rundy vyhrál a ke svým krásným šesti titulům mistra České republiky přidal další, již sedmý.

Za Motosportklub Málkov ještě startoval ve třídě 125 2T Marek Štípek, který dojel celkově na 22.místě a ve třídě MX2 Jan Kučera na 6.místě.

V Třemošnici u Čáslavy v rámci Inter MČR CAMS exceloval nejmenší pilot ve třídě do 65 ccm3 Radim Kraus. Radim neponechal nic náhodě, obě jízdy vyhrál a získal taky mistrovský titul. Ve třídě do 85 ccm3 najížděl Jakub Terešák do závodů se dvaačtyřiceti bodovým náskokem na Slováka Pavla Repčáka. Jízdou ,,na jistotu" si bodový náskok udržel a závod dokončil na druhém místě za Polákem Gabrielem Chtenickým. Třetí dojel Pavol Repčák.

V Mohelnici se jel závod mezinárodního mistrovství České republiky side a čtyřkolek, ve kterém málkovský Jaroslav Faktor jel se zraněným ramenem. I s tímto handicapem vybojoval krásné 3. místo.

Do další sezony se někteří málkovští jezdci posouvají do silnějších kubatur. Dan Stehlík i Radim Kraus přestupují ze třídy 65 ccm3 do silnější třídy 85 ccm3. Z kategorie 85 ccm3 pak přesedá Jakub Terešák do třídy 125. Všichni tři budou i nadále sedlat stroje KTM.

Autor: Milan Kubík