Mukařov slaví, chomutovské florbalisty čeká baráž o 1. ligu

Praha – Zápasy to byly jako břitva a všechny vyrovnané! Postup do 1. ligy slaví ale Mukařov, Chomutov se v baráži o postup do druhé nejvyšší soutěže střetne se Spartakem Pelhřimov.

19.4.2017

Ilustrační fotoFoto: Deník/Zdeněk Plachý

I třetí finálový zápas Národní ligy vyhráli florbalisté Sokola Mukařov, tentokrát 6:3. Po dvou výhrách v Chomutově ovládli finálovou sérii skupiny Západ 3:0 na zápasy a slaví postup do 1. ligy.

Chomutov držel s Traverzou krok do konce druhé třetiny, kdy vedl Mukařov pouze o jeden gól. Vše se zlomilo v posledních třech minutách základní hrací doby, v nichž Sokol přidal dvě trefy. Důležité bylo proměněné trestné střílení v 58. minutě, díky kterému se domácí dostali do vedení 5:3. Pak ještě přidali šestý gól a po základní části až osmý tým mohl začít slavit postup do 1. ligy.

Trenér: Je to vydřený zázrak

„Vítězství Traverzy 3:0 na zápasy představuje vydřený zázrak, protože tým Chomutova hrál v celé sérii krásný florbal, na který jsme museli reagovat velkým taktickým svázáním našeho týmu,“ přiznal trenér Marek Chlumský ze Sokola Mukařov.

Chomutovský trenér Martin Bocian byl na svůj tým pyšný: „Myslím, že i když to skončilo 3:0 na zápasy, tak jsme odehráli tři vyrovnaná utkání a troufnu si říct, že se nemáme za co stydět. Soupeř byl v celé sérii o malý krůček před námi a zaslouženě vyhrál. Z porážky se musíme oklepat a připravit se na baráž o 1. ligu.“

Chomutov má ještě šanci

Mukařov jako vítěz Národní ligy, skupiny Západ postoupil přímo do 1. ligy. Chomutov jako poražený finalista má ještě další šanci. V baráži se střetně o postup se Spartakem Pelhřimov, po základní části 11. týmem 1. ligy. Tu hraje 14 týmů, v play down 1. ligy prohrál Pelhřimov 2:4 na zápasy s Bivojem Litvínov.

Baráž se hraje na tři vítězná utkání, první zápas je naplánován na neděli 23. dubna do Pelhřimova. Pak se odehrají dva duely v Chomutově, v sobotu 29. dubna a neděli 30. dubna. Případná další utkání by se hrála na Vysočině, v Pelhřimově.

TJ Sokol Mukařov – Florbal Chomutov 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Svatoš (Kášek), 12. Noha (Otto), 14. Sláma (Svatoš), 28. Svatoš (Vaculík), 58. Vaculík (TS), 59. Svatoš – 11. Fokt (Pačmag), 32. Jäschke (Štěrba), 37. Štěrba (Bejček)
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 173. Střely na branku: 24:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.

Florbal Chomutov: Vlček – Klíma, Fokt, Bejček, Jäschke, Štěrba, T. Fiala, Pačmag, L. Fiala, Kopp, Pastor, Andrle, Turek, Šnábl, Šarša, Chocholoušek a Šulc.

Autor: Milan Kubík

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Karatisté Karate klubu získali na silně obsazeném turnaji JKA Grand Prix Kadaň dvanáct medailí
4

Karatisté získali na mezinárodním turnaji dvanáct medailí

Hanobení lidských ostatků do zákona o pohřebnictví neprošlo

Na Klínovci zítra otevřou lanovku, sveze vás i v létě

Klínovec - Poprvé se budou moci zájemci svézt už tento víkend.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.

Tři zlaté medaile pro mladé judisty Chomutova

Chomutov – Na turnaji nejvíc zazářili David Branda a Adam Mňahončák. Vytáhli se ale i další.