Ani jednou v nedělním zápase domácí neprohrávali, ale nakonec o vítězství chomutovských juniorů muselo rozhodnout až prodloužení. Do vedení se dostali již v šesté minutě, kdy se prosadil Vít Andrle. První patnáctiminutovka skončila nakonec dvoubrankovým vedení Chomutova, mezi střelce se za domácí zapsali ještě Jan Krajník a Tomáš Fiala.

„V první třetině jsem se více méně oťukávali," řekl o úvodní části hry trenér FbC Martin Bocian.

Ve druhé třetině se Znojmo dostalo opět do hry, vyrovnalo stav zápasu, a tak nic nebylo rozhodnuto. „Ve druhé třetině jsme byli mírně lepší. Ale domácí dokázali, že jsou kvalitní tým a zaslouženě vyhráli svoji divizi," pronesl po utkání trenér Znojma Jan Šťastník.

V poslední třetině mohli domácí již rozhodnout o svém vítězství, měli několik výborných příležitostí. Lukáš Fiala šel sám na znojemskou branku, ale svoji šanci nevyužil. Chomutovští se po brance Ondřeje Koppa dostali i do vedení, ale za tři minuty bylo opět srovnáno (4:4).

„Kdybychom proměnili šance během zápasu, na prodloužení nemuselo dojít," byl si vědom Martin Bocian.

Nakonec o vítězství chomutovských juniorů rozhodl po necelých sedmi minutách prodloužení Ondřej Bejček a přiblížil tak pro chomutovské borce na dosah G2 ligu juniorů.

„Myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem. Z našeho pohledu rozhodlo zranění našeho nejlepšího útočníka, který musel odstoupit ze hry. V prodloužení to bylo nahoru dolů, vyhrát jsme mohli my i Chomutov. Nakonec rozhodla standardní situace," popsal ze svého pohledu prodloužení trenér Znojma Jan Šťastník.

Série pokračuje již tento víkend ve Znojmě. První mečbol budou mít junioři FbC v sobotu 11. dubna na palubovce Znojma, v případě neúspěchu budou mít další příležitost hned v neděli, kdy by se hrál třetí, rozhodující zápas.

FbC 98 Chomutov – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4 PP (3:1, 0:2, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Andrle (Krajník), 11. Krajník, 12. T. Fiala (Chocholoušek), 39. Kopp (Bejček), 52. Bejček (Andrle) – 11. Horák (Částek), 17. Novák (Krejčí), 30. Novák, 42. Novák (Částek). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 204. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Stav série: 1:0.

Chomutov: Šantora – Dušek, Krajník, Mock, Šulc – L. Fiala, T. Fiala, Chocholoušek – Kopp, Bejček, Andrle – Tichý, Břešťan, Drtina.

Znojmo: Hándl – D. Částek, Zejda, M. Částek, Krejčí, Fišer, Křemeček, Mašek, Novák, Šindelář, Horák, Daberger, Procházka, Ďuriška, Dvořák.

Řekli o příštím utkání:

Martin Bocian (Chomutov): Ukázali, že jsou silný tým. Mají dobré individuality, ve Znojmě to bude náročný zápas.

Jan Šťastník (Znojmo): Je celkem jedno, jestli hrajeme doma nebo venku. Musíme podat ještě lepší výkon než jsme podali v neděli. V první třetině jsme udělali spoustu chyb. Ve Znojmě očekávám taky vyrovnané utkání a popereme se o to, abychom to dotáhli do třetího zápasu.