V následující pětiminutovce ale skórovali pouze Chomutovští a stav se do patnácté minuty otočil na 6:7!
Hra se poté hodně přiostřila, docházelo k častému vylučování, rozhodčí ale vylučoval hlavně chomutovské hráče - hosty poslal i do tří hráčů v poli a domácí této nabídky využili a do poločasu získali šestibrankový náskok.

I na začátku druhé půle rozhodčí podlehli atmosféře a ve 41. minutě vedli domácí už 22:13!
To byl v podstatě rozhodující trhák ve vývoji utkání. Od tohoto stavu se totiž hrále normálně, hosté se zlepšili, ale domácí hráči si svůj náskok udržovali až do konce utkání. Nakonec Dvůr Králové vyhrál pětibrankovým rozdílem 31:26.
1. HK Dvůr Králové nad Labem - HK Chomutov 31:26 (16:10).

Sestava a góly Chomutova: Chochola - Šopejstal 9, Jin. Bada 5, Bartásek 4, Jiřík 2, Pošta 2, Klouček 2, Čaprnda 2, Jar. Bada, P. Vaněk, Shrbený.
Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři tento víkend na domácí palubovce městské haly. Hraje se ale netradičně až v neděli a to od 17 hodin, kdy Chomutovští přivítají tým Fatra Slavia Napajedla.