CHOMUTOV – Basketbalisté BK Chomutov v sobotu večer zakončili letošní druholigovou sezonu.
Ve čtvrtfinále play off podlehli na domácí palubovce Sokolu pražskému, který vyhrál sérii 3:0 na zápasy.
Chomutovští nastoupili k zápasu bez zraněného kapitána Milana Doksanského. Ten to ještě na rozcvičce před zápasem zkusil, ale zraněná achilovka jej k zápasu nakonec přece jenom nepustila. Chyběl i Kunst, Kalicher hrál s horečkou a bez těchto hráčů to měli Chomutovští hodně těžké.
Už po první třetině bylo prakticky rozhodnuto o vítězi, Sokol úvodní desetiminutovku totiž vyhrál 32:6. Chomutovští trenéři alespoň nechali zahrát kompletní lavičku, včetně mladých dorostenců.
Zápas i nadále probíhal v režii hostů, absence trojice nejzkušenějších hráčů byla hodně znát, chomutovští mladíci alespoň dostali víc příležitostí než během sezony a nasbírali cenné zkušenosti. Už po poločase vedli hráči Sokola o dvaadvacet bodů a zápas nakonec skončil výhrou Sokola 91:42.
BK Chomutov – Sokol pražský 42:91
6:32, 17:23, 13:19, 16:17

Rozhodčí: Neuman, Baudiš. Fauly 16:17. Trestné hody 17/12:15/8. Trojky 4:9.
Sestava a body Chomutova: Novák 10, Šnobl 8, Kalicher 8, Zolotarov 6, Maňák 4, Malý 3, Baco 2, Řihovský 1, Štrupl, Kejak.
Nejlepší střelci Sokola: Mastný 18, Tomas 17, Jindra 15, Dvířka 13.

Chomutovští basketbalisté tak v letošní sezoně obsadili šesté místo, což je oproti minulému ročníku zlepšení. Loni byl totiž BK jedenáctý.