Basketbal: Rohy Turů byly ostřejší než tesáky Levhartů

Chomutov- Levharti nedokázali ani v dalším domácím utkání zvítězit a podlehli Turům ze Svitav 89-94. Vítězstvím se Svitavy na Chomutov dotáhly a srovnaly bilanci na osm vítězství a čtrnáct porážek.

19.1.2013 2

Ani dvacet sedm bodů Levhartího rozehrávače Glovera nepomohlo domácím k vítězstvíFoto: Jan Trávníček

Pryč je agresivita Levhartů z první poloviny Mattoni NBL, v posledních dvou domácích utkáních jenom dotahovali náskok soupeře. Svitavy byly v Chomutově celý zápas vpředu, několikrát až o deset nebo jedenáct bodů. Zdravotními problémy sužovaní Levharti zabrali až v závěrečném dějství a minutu a půl před koncem stáhli na 82-84.

Trojky Harčára s Mrózem však posunuly hosty na 84-90. Glover, autor 27 bodů, ještě v závěrečné minutě snížil na 87-90, ale pivot Mróz se dalšími čtyřmi body zasloužil o klid pro vítěze.

V dresu Levhartů postrádali větší podporu dva lídři Glover s Fieldsem, který stejně jako Bosák v utkání obdržel technickou chybu.

LEVHARTI CHOMUTOV - QANTO TUŘI SVITAVY 89-94
Nejvíc bodů: Glover 27 (5 zisků, 5 ztrát), Fields 20 (9 doskoků, 4 bloky), Bosák 11, Staněk 10, Žampach 8, Honomichl 8 - Deloach 19 (6 doskoků, 4 ztráty), Mróz 15 (6 doskoků), Jelínek 15, Macela 15, Harčár 12, Teplý 10, Sýkora 6. Dvojky: 43/26 - 49/27. Trojky: 17/7 - 22/8. TH: 23/16 - 20/16. Osobní chyby: 22 - 26. Doskoky: 27 (11 v útoku) - 33 (14). Body zpod koše: 52-52. Čtvrtiny: 21-24, 19-20, 21-26, 28-24.

Pavla Šulistová se stala mistryní republiky ve street workoutu

Praha, Chomutov - Zástupkyně chomutovského týmu pojede reprezentovat na mistrovství světa do Moskvy. Dařilo se i Kláře Čuříkové.