VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VEJPRTY

S celoročním provozem kraj na vejprtské trati nepočítá

Vejprty/Ústí nad Labem - Celoroční turistický provoz na železniční trati z Chomutova do Vejprt vedení Ústeckého kraje nepodporuje. Vyplývá to z jednání představitelů spolku Vejprtská dráha / Weipertbahn s krajským radním pro dopravu Jaroslavem Komínkem a vedoucím odboru dopravy a silničního hospodářství ústeckého krajského úřadu Jindřichem Fraňkem. O výsledcích setkání spolek informoval na svých webových stránkách.

Vlak do Vejprt čeká závěrečná jízda letošního roku

Vejprty - V sobotu 13. prosince se letos naposledy zájemci mohou svézt motoráčkem po železniční trati z Chomutova do Vejprt. Provoz na dříve hojně využívané  horské dráze je už výrazně omezený. České dráhy po ní nyní vypravují dva páry osobních vlaků, a to jen o víkendech.

Vejprty: překvapení se nekoná, starostkou zůstává Gavdunová

Vejprty - Po včerejším ustavujícím zasedání zastupitelstva je jasno také už i ve Vejprtech. Všechna očekávání naplnila stávající starostka Jitka Gavdunová (ODS), která ve funkci zahajuje již čtvrté volební období. Post místostarosty obsadil Josef Kadlec (ČSSD).

Starostka Vejprt post obhájí, nové uskupení míří do opozice

Vejprty - Jitka Gavdunová (ODS) bude s největší pravděpodobností i nadále starostkou Vejprt, ve funkci tak zahájí již čtvrté volební období.

Vejprty: Horský volební souboj tří žen

Vejprty  - Že by i v poklidném příhraničním městečku došlo na tuhý volební boj? Letos tu kandiduje sedm stran, což se naposledy stalo v roce 2002. Jinak jich bylo vždy méně. A co je zajímavé hned tři mají v čele ženu.

Vejprtský sociální podnik přijme čtyři zaměstnance

Vejprty -  Společnost Správa zeleně a údržba města Vejprty, která je sociálním podnikem, rozšíří počet zaměstnanců o čtyři pracovníky. Je to dobrá zpráva pro obyvatele města, kteří jsou klienty úřadu práce. Právě s jeho vedením se chce totiž jednatel firmy František Ficker na přijetí nových zaměstnanců dohodnout, což zahrnuje i možnost získání příspěvku na úhradu jejich mezd.

Ve Vejprtech pokračuje oprava veřejného osvětlení

Vejprty -  Rekonstrukce veřejného osvětlení ve Vejprtech pokračuje dalšími etapami. Ukončit se podařilo přestavbu osvětlení v ulici Maxima Gorkého, kde už vozovka a přilehlé chodníky mají nový povrch.

Pivní slavnosti: vedle piva i zapomenutá krušnohorská kuchyně

První pivní slavnosti na vejprtsko-bärensteinském souměstí nabídly soutěže, muziku i ochutnávku zapomenutých krušnohorských pochutin.

FOTO: Vejprty i přes teplo a déšť ozdobily sochy ze sněhu

Vejprty - Celkem 40 tun sněhu bylo v sobotu zapotřebí k postavení soch v okolí hraničního přechodu mezi Vejprty a saským Bärensteinem.

Lékaře sestěhují do opravené budovy polikliniky

Vejprty - Uvolněnou budovu bývalé léčebny dlouhodobě nemocných chce město využít pro chráněné bydlení, vznikla by tak i nová pracovní místa

Vejprty: Jiří Kopta se v 52 letech vydal do hereckého nebe

Vejprty - Ve Vejprtech se narodil a také tam naposledy vydechl. Herec Jiřího Koptu, známého především z televizního seriálu Chlapci a chlapi, kde hrál dobrotivého Honzu Bradáče alias Guláše, nalezli v pondělí mrtvého ve svém bytě.

Příjezd do Čech přes horské Vejprty je po čtyřech letech práce důstojný

Vejprty - Horské městečko otevřelo společné souměstí s německým Bärensteinem. Vejprty mají být na co pyšné.

Vejprty musely evakuovat ústav. Voda uzavřela i státní hranice

Vejprty - Intenzivní déšť způsobil velké problémy také v horských Vejprtech. Obrovské přívaly vody v sobotu nezvládla pobírat zatrubněná část Vejprtského potoka a voda se tak valila přímo do centra, které muselo být později uzavřeno, stejně jako státní hranice.

Vejprty hledají domovníky, slibují slevu na nájemném

Vejprty - Vejprtská radnice hledá nové domovníky. Domy v majetku města nyní své správce pořádku nemají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení