VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VEJPRTY

Vejprty dají do investic deset milionů. Opraví silnice i fasády

Vejprty - Mohou si to dovolit díky historicky nejvyššímu finančnímu přebytku z loňska.

Vejprty budou schvalovat rozpočet

Vejprty - Rozpočet města pro tento rok budou na dnešním zasedání projednávat zastupitelé ve Vejprtech. Skončit by tím mělo rozpočtové provizorium, v němž zatím město od začátku roku funguje.

Vejprty se chlubí unikátním hodinovým strojem z roku 1908

Vejprty - Před lety patřil do haraburdí, nyní je opravený a lidé ho chodí obdivovat na úřad.

Vejprty krásní. Zateplili tam dvanáct panelových domů

Vejprty - Ve Vejprtech přibyly barevné, citlivě odstíněné fasády. Estetická tečka, která následovala po zateplení dvanácti panelových domů vlastněných městem.

Ve Vejprtech otevřeli nové parkoviště pro 13 automobilů

Vejprty - Obyvatelé dvou obytných domů ve vejprtské Moskevské ulici mají k dispozici nové parkoviště pro 13 aut. Jedno z nich je vyhrazeno pro držitele průkazu ZTP. Náklady město uhradilo za pomoci dotace Ústeckého kraje.

Město zabezpečí zdevastovaný areál bývalého podniku Tosta

Vejprty - Vejprtský stavební úřad nařídil zabezpečení zdevastovaného areálu bývalého podniku Tosta v Martinské ulici a také likvidaci třicetimetrového továrního komínu.

Vejprty čelí trestnímu oznámení, najmou si právníka

Vejprty - V pondělí v podvečer se na mimořádném jednání sešli vejprtští zastupitelé. Důvodem je trestní oznámení na město a jeho příspěvkové organizace. Požaduje prověření smluv, jež město a jeho organizace uzavřely v uplynulém období. Policie by tak měla zkoumat dokumentaci v některých případech až 12 let starou. Přijetí trestního oznámení potvrdila. „Skutečně se tím zabýváme. Jsme ale na začátku, víc informací v současné době nezveřejníme," uvedla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Ve Vejprtech pokáceli nemocné stromy, mohly by ohrožovat chodce

Vejprty - Najatí pracovníci odborné firmy pokáceli ve vejprtské ulici Na Příkopech nemocné stromy. Odborné zkoumání potvrdilo jejich poškození. Do stromů zatékalo, napadly je navíc i plodnice hub.

Ředitel vejprtské galerie zachránil dva mladé životy

Vejprty - Jan Rom, ředitel vejprtské Galerie Ja.Ro., v červenci nedaleko Vlčic na Trutnovsku zachránil život chlapci a dívce, když je vyprostil z hořícího vozu. Za statečnost mu Policie ČR a Česká pojišťovna udělily ocenění Gentleman silnic. Dále byl nominován na cenu Michala Velíška.

FOTO: Lidé se bavili na 11. Vejprtské pouti

Vejprty - Vejprtská pouť je jednou z tradičních akcí, kterou tohle horské městečeko pořádá. Podívejte 

Policie chytila zloděje nářadí a motorky

Vejprty - Kriminalisté v Kadani obvinili z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci pětadvacetiletého muže z Vejprt.

O víkendech už jezdí vlaky do Vejprt

Chomutovsko - Železniční trať Chomutov - Vejprty má za sebou zimní pauzu. Od minulého víkendu je zahájen sezónní provoz.

Ve Vejprtech otevřeli polikliniku, postupná oprava trvala šest let

Vejprty - Po šestileté postupné rekonstrukci jsou veřejnosti od středy přístupné další prostory městské polikliniky ve Vejprtech v ulici Maxima Gorkého. Několik ambulancí zde provozuje společnost Krajská zdravotní, zbylé ordinace privátní lékaři.

Malým městům svitla naděje, mohlo by ubýt byrokracie

Vejprty - Iniciativa nové náměstkyně ministra Jany Vildumetzové dává naději malým městům a obcím na změny zákonů, jež v současné podobě starostům ztrpčují každodenní práci a negativně ovlivňují i život obyvatel. Náměstkyně při své misi po malých městech a obcích po celé republice navštívila i Vejprty, kde se ptala na aktuální problémy starostky Jitky Gavdunové a starosty Kovářské Gabriela Baláže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení