I když hosté dorazili do Kadaně jen s pěti obránci, šli do vedení již ve 4. minutě (0:1). Ještě v úvodní třetině deset vteřin před koncem přesilové hry našel Veselý před brankou Jaromíra Kverku, který posunul puk za Lacova záda a vyrovnal (1:1).

Havířov se opět ujal vedení na začátku prostřední části, ale Kadaň srovnala opět v přesilové hře. Blahovu střelu sice Laco dokázal vyrazit, na dorážku Martina Kadlece však byl krátký (2:2).

Hosté se pak utrhli dvěma trefami v poslední třetině. Ve 49. minutě Hudeček našel zpoza branky volného Kanka, který svižnou střelou do protipohybu Strmeně vrátil vedení na stranu Havířova (2:3). Kadaňští se snažili o odpověď, místo toho přišla ale čtvrtá branka hostů. Tomáš Gřeš se protlačil až před domácího brankáře a střelou mezi betony zvýšil na rozdíl dvou branek (2:4).

Až sekundu před koncem skóroval od modré obránce Trefný a Havířov tak Kadaň porazil i počtvrté v sezoně.

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Hodnotit dnešní zápas je pro nás těžké. Přípravě na dnešní utkání jsme dali maximum, snažili jsme se to poskládat podle aktuální formy. Jihlava nám dala naději, že se forma vrací, ale Havířov s hráči s velkou sebedůvěrou je pro nás složitý soupeř. Už několik sezón, ale tuhle se to zdůraznilo. Kolaps ve třetí třetině jsme nečekali a po výpadku Šimona Szathmáryho nastala panika, která přispěla k výpadkům a chybám, které vedly ke třetí a čtvrté brance. Musíme něco vymyslet, co nám pomůže, abychom udělali nějaký bod. Do naší hry se vkládá nervozita, puky přeskakují hůl, netrefujeme branku, děláme nepochopitelné chyby. Máme to ve svých rukách, nesmíme upadnout do deprese. Musíme se znovu postavit na nohy a rvát se o každý bod.

SK KADAŇ – HC AZ HAVÍŘOV 2010 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Kverka (Veselý), 34. Kadlec (Blaha, Veselý), 60. Trefný – 4. Gřeš (Kotala), 24. Meidl (Mazanec, Maliník), 49. Kanko (Hudeček), 51. Gřeš (Štumpf). Vyloučení: 6:6, navíc Kalus (Havířov) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:3. Střely na branku: 33:27. Diváci: 350.

SK Kadaň: Strmeň – Szathmáry, Trefný, Blaha, Tejnor, Černý, Drobný, Kolařík – Kadlec, Chlouba, Sloboda – Veselý, Kverka, Hlava – Deveri, Šťovíček, Macháček – Vaněk, Vrána, Koblasa – Ringler.