OBRAZEM: Skořepa zařídil v prodloužení první vítězství Chomutova

Brno/ Chomutovští hokejisté vstoupili do semifinále play off povedeným zápasem v Brně. Na jeho ledě vyhráli 1:2 po prodloužení

27.2.2009

První zápas play off Brno versus ChomutovFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Bouřlivá atmosféra, poskakující fanoušci, pak jen hrobové ticho. A nechápavé smutné pohledy fanoučků Komety. První semifinálový zápas dvou rivalů v 66. minutě rozhodl o chomutovské výhře 2:1 v prodloužení útočník Skořepa.

„Kometu jsme zaskočili. Přesto si myslím, že dneska nevyhrál lepší ale šťastnější tým,“ hodnotil duel chomutovský asistent Jiří Rech. „Hráli jsme hrozně nervózně. Kluci byli takoví zaprdlí.Asi se na nich podepsal tlak. Je tu spousta zkušených hráčů, ale v první třetině jsme si vůbec nedokázali přihrát,“ posteskl si brněnský kouč Vladimír Kýhos.

Brno nakročilo do semifinále hodně rozpačitě, podobně jako v úvodu série proti Olomouci. Navíc je zbrzdil rychlý gól Mikšovice z 2. minuty, který chytrou tečí poslal kotouč za Hylákova záda.

Brněnský strážce klece měl na druhé straně kluziště překvapivého protějška. Místo Fina Lundella se totiž do chomutovské klece poprvé postavil Hanuljak, který ještě v základní části v kadaňském dresu vychytal v Rondu překvapivé vítězství. A čaroval i včera. „Honza Lundell byl nějaký nachlazený, měl horečku, tak jsem dostal šanci. Věřil jsem si, plně jsem se koncentroval a vyšlo to,“ usmíval se Hanuljak.

Brněnské hokejisty možná probudil až nový chorál, který fanoušci spustili na počátku druhé třetiny. Domácí začali lépe bruslit, navíc Chomutov si pomáhal nedovolenými zákroky. Ve 33. minutě Domin nechtěně vyhodil kotouč z hrací plochy a poslal Severočechy do tří. A Kometa rázně trestala. Už po devatenácti sekundách Koma dělovkou od modré poslal puk do růžku Hanuljakovy branky.

I pak se však hrál především opatrný hokej, který jen sporadicky okořenila špetka šancí. Oba týmy výborně bránily, Severočeši si často jednoduše pomohli vyhozením kotouče.

V 57. minutě mohl Rondo pobláznit útočník Miroslav Barus, jenže Hanuljak vytáhl ukázkový zákrok. „To byl asi rozhodující okamžik zápasu. Kdyby Míra proměnil jasnou šanci, zápas bychom vyhrál,“ povídal Kýhos.

V prodloužení zasáhla píšťalka sudího Jeřábka, který po zákroku ve středu pole přísně vyloučil brněnského Komu. Hylák odolal několika nebezpečným pumelicím chomutovských borců, pak však vyrazil kouč do boku a Skořepa zařídil rozhodující chomutovský zásah.

HC Kometa Brno – KLH Chomutov 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky: 33. Koma (Pucher, Křetínský) – 2. Mikšovic (Hašek), 66. Skořepa (Pulpán). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina – Trunečka, Kašík. Vyloučení 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 0:1.

Kometa: Hylák – Zubíček, Koma, Lhotský, Kántor, Křetínský, Kempný, Morava, David – Polodna, Padělek, Korhoň – Černý, Kostourek, Brabenec – Vondráček, Pucher, Dlouhý – Sedlák, Barus, Klimt. Trenér: Kýhos.

Chomutov: Hanuljak – Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen – Eiselt, Skořepa, Tarvainen – Hlinka, Mikšovic, Jíra – Hašek, Charousek, Balász – Gombár, Domin, Míka. Trenér: Pešout.

Autor: Tomáš Svoboda

27.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ve čtvrtek můžete soutěžit o 20 lístků na futsalovou reprezentaci

V Klášterci oslaví Den zdraví

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".