Jakoby se jim doma nedařilo zejména proti zarputilým týmům. Stejně jako Mladá Boleslav i Piráti Brňany potrápili. „Chomutov výborně bránil. Ve třetí třetině jsme se tlačili dál do brány. Dobývali, ale byla tam obrovská obětavost soupeře,“ uznal asistent trenéra Komety Petr Haken.

Přitom jeho svěřenci od šesté minuty vedli. Důraz do branky předvedl Alexandre Mallet a doklepl puk. „Měli jsme od začátku na soupeře vletět a dát dva tři góly a byl klid. Do zápasů nenastupujeme, jak bychom chtěli,“ řekl nespokojený Nahodil na start do zápasu, který mohl být i lepší.

Kometě se horší produktivita v úvodní části nevyplatila. Po 54 sekundách druhé části skóroval hostující Jakub Sklenář, na kterého ještě navázal Ivan Huml. Kometa znervoznila a i když měla herní převahu, vyrovnání z ní vytěžila až osm minut před koncem duelu z přesilovky zásluhou Martina Zaťoviče.

V prodloužení měli domácí hokejisté také početní převahu, ale šanci na vítězství nevyužili. „Tentokrát si nemyslím, že jsme situace přehrávali. Střel bylo třicet, což je docela dobré. Vždycky můžete mít ale víc střel. Žádná se neujala, je to škoda,“ prohlásila letní posila z Pardubic Nahodil.

Z deseti nájezdníků v penaltové loterii uspěl pouze chomutovský útočník Michal Poletín. „Strašně si ceníme toho, že vezeme z horké brněnské půdy dva body. Janko Laco se nachází v neskutečné formě. Jsme nahoře, za což vděčíme jemu i týmovému charakteru,“ chválil asistent kouče Pirátů Jan Šťastný chomutovského gólmana.

Piráti zůstávají neporažení, vyhráli všech pět duelů, z toho tři v základní hrací době. Kometa je pátá.

Kometa Brno – Piráti Chomutov 2:3 po nájezdech
(1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Mallet (H. Zohorna, Dočekal), 52. Zaťovič (J. Krejčík, T. Svoboda) – 21. Sklenář (V. Růžička), 34. Huml (Sklenář, Vondrka), rozh. nájezd Poletín.
Rozhodčí: Bejček, Mrkva – Hlavatý, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely: 30:23. Zblokované střely: 10:21. Hity: 12:16. Úspěšnost vhazování: 52 % (35/67) – 48 % (32/67). Diváci: 7209.

Kometa Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – T. Svoboda, V. Němec, M. Erat – Zaťovič, Nahodil, Vincour – Mallet, R. Zohorna, H. Zohorna – J. Káňa, Dočekal, Haščák – Střondala.
Piráti Chomutov: Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Grman – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Chlouba, Koblasa – Chrpa, Lauko, Hlava.