O vítězství hokejisté málem přišli 3 vteřiny před koncem utkání

CHOMUTOV/KADAŇ - Chomutovští i kadaňští hokejisté sehráli ve střeu 31. října další zápasy 1. hokejové ligy doma. Oběma týmům z Chomutovska se dařilo. Chomutov zvítězil nad Prostějovem 4:3, Kadaň porazila Jihlavu 4:2.

1.11.2007

Snímky ze zápasu KLH Chomutov s HK Jestřábi Prostějov.Foto: Deník/ Zdeněk Špinka

Chomutov - Prostějov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 3. a 26. Kostourek, 3. Ťupa, 56. Heinisch - 19. Procházka, 33. Višňák, 42. Piecha. Rozhodčí: Kubeš - Mašek, Vitík. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 1460.

Chomutovským hokejistům vyšel nástup do zápasu a už po necelých třech minutách vedli 2:0. Vytvořili si i řadu dalších šancí, ale ty nevyužili a hosté z ojedinělé střely snížili. V polovině zápasu vrátil domácím dvoubrankový náskok Kostourek, ale Prostějov brzy opět snížil a v úvodu třetí části dokonce vyrovnal. V hektickém závěru zařídil Chomutovu vydřené vítězství v 56. minutě Heinisch, domácím ale ještě pořádně zatrnulo, když se tři vteřiny před koncem vyřítil sám na gólmana jeden z prostějovských hráčů. Ten ale přestřelil a tři body tak zůstaly v Chomutově.

Kadaň - Jihlava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 18. Pospíšil, 36. Hlavatý, 49. Vrtek, 53. Jakub Bauer - 14. Ježek, 51. Štrach. Rozhodčí: Hodek - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 4:6, navíc Hradecký (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 460.

Hosté se ujali vedení ve 14. minutě, když Ježek nikým nekrytý vrátil odražený puk za záda brankáře Hanuljaka. V 17. minutě při přesilové hře domácích Pospíšil projel celým kluzištěm a mezi betony brankáře Řehoře srovnal na 1:1. Ve 36. minutě se Hlavatý dostal k odraženému puku před branku hostů a z bezprostřední blízkosti do prázdné branky dostal Kadaň do vedení 2:1.

V poslední třetině domácí zvýšili, když ve 49. minutě Vrtek z úhlu vystřelil a brankář Řehoř si puk mezi betony srazil do branky. Po inkasovaném gólu hosté zvýšili tlak na domácí a v 51. minutě Míka nahodil puk před branku domácích a obránce Štrach nikým neatakován snížil na 2:3. Dvě minuty nato ovšem Spitzer od modré vystřelil vyražený puk brankářem Řehořem se dostal k Jakubu Bauerovi, jenž do prázdné branky zvýšil na 4:2.