PŘEROV: SMOLNÝ GÓL PŘIPRAVIL TRHAČE ASPOŇ O JEDEN BODÍK

„Byl to nepříjemný, důrazný a bruslivý soupeř, měli jsme dnes i štěstí. Připravovali jsme kluky na to, že herně se Kadaň nepohybuje v patrech tabulky, do kterých patří. Dnes to nebylo pohledné utkání pro diváky, na to ale my nehrajeme. Ani nemůžeme. V každém zápase jsme rádi za každý bod," hodnotil s pokorou domácí kouč David Kudělka.

Do vedení šli v 11. minutě Trhači. Přesilovku využil pohotovou střelou z mezikruží Ondřej Beránek. Odpověď domácích na sebe však nenechala dlouho čekat. Jakub Ižacký o dvě minuty později našel výborně zpoza brány Bergera, který střelou po zemi propálil Lukeše v bráně Kadaně.

Vyrovnaný boj pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Kadaňští mohli hned v jejím úvodu jít podruhé v zápase do vedení, Hlava ovšem trefil pouze tyč Horčičkovy klece. Na druhé straně ujížděl ve 26. minutě sám na Lukeše Ižacký, na gólmana Trhačů ale nevyzrál.
Rozhodnutí tak mělo padnout ve třetím dějství. Na hokejce ho měl nejprve hned dvakrát Jakub Ižacký, ani v jednom případě však puk dobře netrefil. Naopak Lukáš Chmelíř ve 43. minutě prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě a poslal Zubry do vedení. Náskok si Přerované pohlídali až do závěrečné sirény, přestože po faulu Ference hráli Trhači posledních 24 vteřin v šesti proti čtyřem.

„Byl to vyrovnaný a kvalitní zápas. Bohužel tam zaplaval gól, který už nám vzal hodně bodů. Klasicky nahozený kotouč, který šel nahoru nad bránu, tečovaný rukou či ramenem jedním z hráčů a zapadl nám pod tyčku. Byla to úplně stejná branka jako přes kopírák v zápase s Ústím," litoval ztracených bodů trenér Kadaně Jaroslav Beck.

PROSTĚJOV: TRHAČI NA JESTŘÁBÍ LETKU NESTAČILI

Ani ve druhém zápase na Hané Kadaňští nebodovali. I když vstup do zápasu měli výborný! Již ve třetí minutě totiž vstřelil gól Vojtěch Krejčiřík, který se dostal k odraženému puku, načež ho usměrnil za záda Pavla Kantora. Jestřábí letka pak už ale neváhala a dostávala Trhače pod tlak. Vyrovnat se domácím podařilo ve 13. minutě Lukášem Krejčiříkem. A během několika minut propálil Martin Novák Lukeše od modré čáry a dostal Jestřáby do vedení.

Ve druhé dvacetiminutovce padl jediný gól, a to při hře čtyři na čtyři. V polovině utkání totiž proběhla výměna názorů mezi Tomášem Protivným a Martinem Osmíkem. Jejich bujarou rozepři vyřešil hlavní rozhodčí trestem pro oba hráče na dvě plus dvě minuty za hrubost a právě při hře čtyři na čtyři trefil Aleš Holík z vrcholu levého kruhu přesně (3:1).

V poslední části hry dominovali už Jestřábi. Ve 42. minutě skóroval Martin Novák a o pár sekund později se skóre na výsledkové tabuli přepisovalo na 5:1 díky využité spolupráci Protivného a Nováka. Polevení domácích využili sice Trhači před koncem základní hrací doby, když z nahrávky Černého a Trefného dostal puk za Kantorova záda Nicolas Hlava. Ale na Hlavův gól vzápětí reagoval navrátilec do jestřábí letky Indra a stanovil konečné skóre 6:2.

„Vážíme si vítězství. Bohužel jsme inkasovali, což pro tým bylo dost frustrující. Pak jsme šli do vedení, to nás nakoplo. Myslím si, že jsme zápas vyhráli zaslouženě, potvrdili jsme roli favorita a byli jsme lepší," zhodnotil utkání trenér Prostějova Pavel Arnošt.

HC Zubr Přerov – SK Trhači Kadaň 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Berger (Ižacký, M. Kratochvíl), 43. Chmelíř (Procházka, Sýkora) – 11. Beránek (Hejcman). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1.

LHK Jestřábi Prostějov – SK Trhači Kadaň 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Krejčík (Grebenyuk, Protivný), 14. M. Novák (Kvapil, Moskal), 28. Holík (Žálčík, Šlahař), 42. M.Novák (Rudovský, Holík), 42. Žálčík (Protivný, Krejčík), 58. Indra (Fiala, Hozák) – 3. Krejčiřík (Beránek), 57. Hlava (Černý, Trefný). Vyloučení: 4:5 navíc Protivn a Osmík 2. min. za hrubost. Využití: 1:0