1. hokejová ligaj: Duda se uvedl dvěma góly

Chomutov - První hokejová liga zahájila v sobotu večer prvním kolem soutěžní ročník 2009/ 2010.

14.9.2009

V ZÁPASE Chomutova s Hradcem měli více důvodů k radosti chomutovští hokejisté. Ti po dvou gólech Dudy a jednom Míky s Kraftem porazili východočeského soupeře 4:2. Foto: Foto: deník/ Zdeněk Špinka

Mužstvo KLH Chomutov na domácím ledě porazilo Hradec Králové výsledkem 4:2, SK Kadaň prohrál v Havlíčkově Brodě 3:6.

Chomutov - Hradec Králové
Hned od úvodního vhazování se Chomutovští do svého soupeře pořádně zakousli a hned z kraje si začali vytvářet šance. Tu první Pavlas neproměnil a když na druhé straně neuspěl ani Roubík, na něhož domácí obrana zapomněla, otevřel skóre ve čtvrté minutě Radek Duda, největší letní posila KLH Chomutov.

Další gól mohli Chomutovští přidat při tlaku v přesilové hře, ale místo toho po jejím skončení vyrovnal v jedenácté minutě Filip.
Útočný hokej pokračoval i ve druhé části, šance se rodily před brankáři obou týmů. Mezi 26. a 33. minutou se pak domácím podařilo dvakrát udeřit a vypracovat si tak dvoubrankový náskok. Nejprve se ve skrumáži před Luňákovo brankou prosadil Míka a po něm využil povedenou kombinaci celého útoku Kraft.

Vůbec ale nemuselo být takto veselo, mezi těmito dvěma góly hráli Hradečtí totiž téměř celé dvě minuty ve dvojnásobné početní výhodě, ovšem prosadit se nedokázali.

Do třetí dvacetiminutovky nastupoval Hradec s přesilovkou. Tu nevyužil, ale po jejím skončení využil přesnou přihrávku jmenovec hlavního rozhodčího Florián - 3:2.

Hradečtí se dostali do tempa a domácí pořádně zatlačili. Roubík ovšem netrefil odkrytou branku a když k vyrovnání nevedla ani přesilovka, vzal si rozhodující slovo nejlepší hráč zápasu, Radek Duda, který využil rychlý únik, naznačil nejprve přihrávku, pak střelu a Luňák neměl šanci - 4:2.

„Jsem rád, že se nám ve hře projevily herní situace, které jsme v letní přípravě trénovali,“ stručně k utkání řekl chomutovský kouč Radim Rulík.

Havlíčkův Brod - Kadaň
Domácí hokejisté se do svého soupeře pustili hned od začátku, ale zaslouženého gólu se dočkali až v sedmnácté minutě, kdy se prosadil Třetina. Jejich nápor pokračoval i po přestávce a na 2:0 v přesilovce pěti proti třem zvyšoval Svoboda.

Brodští poté hráli další přesilovou hru, ale místo toho, aby hosty dorazili, tak je sami pustili zpět do zápasu, když si nechali dát gól. O ten se postaral obránce Ťupa. Uběhlo osmdesát vteřin a zásluhou Šípa bylo vyrovnáno - 2:2!

Do tlaku se tak dostala Kadaň, ten ovšem uťala druhá siréna. Hosté pak nezachytili vstup do třetí části a opět rychle inkasovali. Tentokrát ovšem hned třikrát! V rozmezí mezi 43. a 47. minutou totiž Hronka překonali dvakrát Borovanský, jednou Jelínek a rázem to bylo 5:2.
Kadaňský Fábry sice rychle vykřesal jiskřičku naděje snížením na 5:3, ale domácí potrestali další vyloučení hostů a po gólu Němce z 53. minuty tak bylo za stavu 6:3 o vítězi rozhodnuto.

„Většinu utkání jsme tahali za kratší konec. Největší chyba byla v tom, že jsme ve třetí třetině inkasovali zbytečné góly,“ smutnil po zápase kadaňský trenér Leo Gudas.

První hokejová liga ve statistikách

KLH Chomutov - HC VČES Hradec Králové 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly 1:0 4. Duda (Procházka), 1:1 11. Filip (Hruška), 2:1 26. Míka, 3:1 33. Kraft (Duda, Procházka), 3:2 43. Florián (Kubišta, Kadlec), 4:2 58. Duda (Kraft).

Rozhodčí: Florián, Bertlík, Koskuba. Vyloučení 8:5. Bez využití. Diváků: 1357.

Chomutov: Hanuljak - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Trochta, Fiala - Eiselt, Mikšovic, Jeslínek - Tauš, Domin, Míka.

Hradec Králové: Luňák- Táborský, Karlíček, Pánek, Hendrich, Filip, Spudil, Seidl, Pazdera - Fořt, Roubík, Moskal - Hruška, Koudelka, Volráb - Kubišta, Florián, Kadlec - Březina, Šejnoha, Lesák.

HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Kadaň 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Góly 1:0 17. Třetina (Havel), 2:0 23. Svoboda (Havel, Třetina), 2:1 32. Ťupa (Kuběna), 2:2 33. Šíp (Gombár), 3:2 43. Borovanský, 4:2 45. Borovanský (Knotek), 5:2 47. A. Jelínek (Svoboda), 5:3 49. Fábry (Ťupa), 6:3 Němec).

Rozhodčí: Blecha, Reich, Skopal. Vyloučení 4:6 + Holec 10 minut. Využití 3:0. Oslabení 0:1. Diváků: 850.

Havlíčkův Brod: Suchan - Vyhlídal, Šulc, Jebavý, Moščic, A. Jelínek, Soldán, Pavlík - Česnek, Borovanský, Holec - Vrdlovec, Smith, Třetina - Stromko, Knotek, Dušátko - Havel, Ondráček, Svoboda - Němec.

Kadaň: Hronek - Ťupa, Hlubuček, Spitzer, Kocek, Višňák, Knyazev, Zmeškal, Schmidt - Malát, Pražák, Fábry - Gombár, Šíp, Boušek - Balázs, Charousek, Polanský - Kuběna, Bauer, Indra.

Autor: Michal Káva