V prvním kole letošní sezony Chomutovští doma remizovali s Litoměřicemi, poté vysoko 1:5 prohráli v Roudnici a tentokrát se svým výkonem i střelbou výsledkově rehabilitovali.

Obě strany se snažily hrát útočný fotbal, více se to dařilo domácím. Několikrát se do šancí dostali Kubánek s Vávrou, ale brankáře Fišera nepřekonali. Do střeleckých akcí se zapojili také Dobiáš s Camprem, hosté se dostali na dostřel až po 25 minutách hry, kdy zahrozili Čížkem. Blízko k úvodnímu gólu byl jeho spoluhráč Pištora, ve dvou šancích ovšem neuspěl.

Poté převzali aktivitu opět domácí hráči. Rozehrávali několik rohových kopů, prvního gólu se dočkali až ve 42. minutě, kdy podnikli rychlý útok. Kubánek zleva nacentroval a nabíhající Vávra bez přípravy otevřel skóre - 1:0.

Chomutovští se ale z vedení neradovali, hned o minutu později totiž vyrovnal Pištora. Poločas pak ukončila povedená střela Campra, kterou Fišer vyrazil.

Do druhého poločasu nastoupili domácí fotbalisté hodně aktivně. Tichý střelou z voleje neuspěl, Žďánský trefil břevno. V dalších minutách se probudili také hosté, další změnu skóre přinesla až 73. minuta. V ní byl při šanci v pokutovém území faulován domácí hráč a rozhodčí Beneš nařízený pokutový kop bezpečně proměnil zkušený Cejthamr - 2:1.

O čtyři minuty později Chomutovští zaútočili po pravé straně, před bezděkovskou brankou předvedl několik technických fint Tichý a pak střelou k tyči zvýšoval už na 3:1.

Závěr patřil domácím, ale ti už žádnou ze svých šancí proměnit nedokázali.

AFK LoKo Chomutov - SK Bezděkov 3:1 (1:1)
Branky: 42. Vávra, 73. Cejthamr z penalty, 77. Tichý - 43. Pištora. Rozhodčí: Beneš, Ipser, Hofmann ml. Žluté karty 3:3. Diváků: 150.
Chomutov: Plochý - Čonka, Kopta, Cejthamr, Hodas - Tichý, Žďánský (63. Chabr), Campr, Dobiáš - Kubánek (88. Uhlíř), Vávra (85. Hrubý). Trenéři: Chaloupka, Řehák.

Příští kolo přinese prestižní okresní derby, na novém kadaňském stadionu se bude hrát zápas Tatran Kadaň - LoKo Chomutov!