Fotbalisté Českého lva z Neštěmic, kteří se v letošním ročníku krajského přeboru doposud trápili, slavili v Kadani první výhru v sezoně. Jejich výhru režíroval kanonýr Lukáš Krok, který zaznamenal hattrick. Přitom začátek utkání nahrával kadaňským. Už v 8. minutě rozhodčí odpískal penaltu, kterou hostující brankář Matějka ale chytil a dostal Lvy z Neštěmic psychicky nahoru. Po dvaceti minutách zahrával neštěmický Novák standardku a Krok střelou z voleje k tyči otevřel skóre. Ještě do přestávky se pískala další penalta a z té kadaňský Ojini vyrovnal.

Ve druhém dějství ale Neštěmice senzaci dokonaly. „Pohlídali jsme si začátek poločasu a soupeře nepustili do žádné šance. Naopak, v 63. minutě přidal Krok z brejku druhý gól a o sedm minut později zvýšil střelou k tyči na 3:1," neskrýval po zápase radost trenér Neštěmic Martin Beran. Kadaňští mají po pátém kole na svém kontě dvě výhry a tři prohry. Ze šestnácti týmů jsou se šesti body na devátém místě tabulky. V příštím kole přivítají fotbalisté Kadaně na svém hřišti tým Milešova, hraje se v neděli 15. září od 17:00 hodin.

Koncert domácích od začátku do konce, tak by se dal nazvat zápas mezi Proboštovem a Březnem. A to březenští můžou ještě děkovat brankáři Luxovi, který několik vyložených šancí domácích zlikvidoval. Brankostroj Proboštova začal Váňa. Tomu v desáté minutě posadil přesně na hlavu míč z trestného kopu Memeti a Váňa se nemýlil 0:1. Ve 27. minutě byl exmodlanský Vavrinec na konci ukázkové akce na jeden dotek a zvýšil na 2:0. A o sedm minut později Vavrinec dokázal překonat Luxe, i když stál zády k brance 3:0. Pak ještě v poslední minutě poločasu předvedl presink, po němž následoval ukvapený pokus březenského obránce o malou domů. Ten vystihl Blažek a skóroval do prázdné branky 4:0. Mezitím ještě Vavrinec gólově vysunul Holubičku, ale tomu zkazil radost dobrým vyběhnutím Lux.

Také po změně stran pokračovali domácí ve vraždění neviňátek vedených bývalým fotbalistou pražské Slavie Josefem Jebavým. Skóre se měnilo v 57. minutě, kdy Blažek poslal míč ze 13 metrů neomylně k tyči 5:0. Ve 63. minutě opět zachránil hosty Lux. Dvojice Blažek Vavrinec předvedla expresní únik zkoprnělé obraně březenských, ale Vavrincovo zakončení Lux bravurně v pádu vyrazil. V 77. minutě se míč po ose Sedlák Blažek dostal k Vavrincovi, který byl úplně sám, přesto trefil jen padajícího Luxe. Další bravurní zákrok předvedl Lux dvě minuty před koncem po akci a střele albánskeho fotbalistu Memetiho. Zdálo se, že další gól už nepadne, ale v samotném závěru rozchytaného Luxe domácí ještě překonali. Po rohu zakončil neomylně hlavou Šváb 6:0 a v poslední akci zápasu Holubička už nedal Luxovi šanci 7:0.

Fotbalistům Sokola Březno se zatím příliš nedaří. Po pěti utkáních mají na svém kontě pouze čtyři body a jsou na čtrnáctém místě tabulky. V sobotu 14. září v 17:00 hodin hrají fotbalisté Sokola Březno na domácím stadionu s juniorkou Děčín.

Statistika:

Tatran Kadaň - Český Lev Neštěmice 1:3 (1:1). Branky: Ojini z PK - Krok 3. Rozhodčí:Míč. ŽK:19. Uhlík, 39.Vehabovič, 51.Vrba, 68.Kiliján - 7. Paseka, 24. Babača, 31.Svoboda, 38.Janda. Diváci:300.

Kadaň: Turánek - Klier, Selak (82. Moravec), Šabík (71. Zaržický), Grubiša, Fefrčík (46. Vrba), Uhlík, Nádeník, Štádlík, Ojini, Vehabovič (46. Kiliján).

TJ Proboštov - Sokol Březno 7:0 (4:0). Branky: 27., 34. J. Vavrinec, 45., 57. Blažek, 10. Váňa, 89. Šváb, 90. Holubička. Rozhodčí: Meder Ipser, Suchánek. ŽK:11. Džuban, 72. J. Vavrinec, 81. Holubička 7. F. Rezek.Diváci: 210.