I. A třída: V derby bylo úspěšnější „béčko" Lokotky Chomutov

Chomutovsko - Ve 4. kole I. A třídy se střetly v derby „béčko" AFK LoKo Chomutov a TJ VČSA Ervěnice.

17.9.2013

AFK LoKo B - VČSA Ervěnice 3 : 1, domácí v červeném.Foto: Deník/Ladislav Chlíbek

I když trvalý déšť ztížil hráčům přesnost nahrávek, bylo to rychlé a bojovné utkání. První poločas měli mírně navrch hostující hráči, kteří se prosazovali hlavně lepším pohybem. Postupně se průběh hry vyrovnával, ale i tak první poločas vyhráli hráči Ervěnic. Ve 45. minutě se obětavě vrhl před branku skluzem Tomáš Hronek a vsítil míč do branky bezmocného Michala Plochého.

Druhý poločas, který se odehrával za vytrvalého deště, byli opět lepší ervěničtí, ale přestože měli řadu šancí, vyrovnat se podařilo domácím útočníkům. Hráči Lokotky rozehrávali trestný kop, odražený míč získal v pokutovém území David Šantora a bez přípravy ho dorazil do sítě brankáře Ervěnic. Obrat v utkání nastal v 63. minutě, když dostal přihrávku Jakub Chabr a i na těžkém terénu si s míčem poradil a poslal ho do sítě Martina Schwarze. Tlak hostů po inkasované brance neuvěřitelně sílil, v rozhodujících momentech si však obrana Lokotky věděla vždy rady. Obrana usměrňována zkušeným Martinem Kostkou plnila své povinnosti příkladně a rohové kopy zahrané Ervěnicemi vždy stačila odvrátit. Ke změně stavu nestačily ani střely z kopačky Mašla, Pavla Národy nebo Trávníčka. Definitní rozhodnutí přinesla 90. minuta, kdy k vyrovnání chtěl pomoci brankář Schwarz. Jeho pohyb mezi středem hřiště a pokutovým územím ale vystihl střídající Lukáš Innemann a míč poslal do opuštěné branky. Tím ukončil regionální derby, kde více přálo štěstí domácím.

AFK LoKo Chomutov B - TJ VČSA Ervěnice 3:1 /0:1/. Branky: Chabr, Šantora, Innemann - Hronek. Rozhodčí: Petr Černý - Janeček, Fencl, ŽK: 1/6, diváci 120.

AFK LoKo Chomutov: Plochý - Pálek, Falc, Naďal, Žďánský, Chábr - Hrubý, Šantora, Kostka - Chmelan, Plos, střídali: Franta, Soukup, Uhlíř, Innemann. Trenéři: Lukáš a Radek Votrubovi.

TJ VČSA Ervěnice: Schwarz - J. Národa, Zajak, Horonek, Klier, Ameti - Mašl, Šroub, Král - T. Holub, J. Novák, střídali: Trávníček, J. Národa, Haviar. Trenér: Chrenka.