Fotbal: Spořice opět doma vyhrály a vedou I. A třídu

Spořice - Na pěkný stadion týmu 1. FC Spořice zavítal předposlední tým I. A třídy Sportovní klub Viktoria Lom.

24.9.2013

1. FC Spořice - SK Viktoria Lom 4 : 1, domácí v bílémFoto: Deník/Ladislav Chlíbek

Nebylo odehráno ani pět minut a nebezpečnému útoku musel čelit domácí brankář Novotný. V dalších minutách to už ale byly akce domácího týmu, po kterých to hořelo před brankou Lomu. Při jedné z nich došlo k faulu na spořického útočníka a hostující celek byl potrestán pokutovým kopem. K míči se postavil Patrik Jánošík a penaltu bezpečně proměnil. Mezi 10. a 12. minutou měl dvě šance Martin Šlajchrt, jeho záměr mu ale nevyšel a střely šly mimo branku soupeře. Do další šance se dostal Vladimír Dobiáš, který přišel do Spořic z AFK LoKo Chomutov. O každý míč bojoval neúnavně Jakub Zralík, který své spoluhráče zásoboval přihrávkami po celém hřišti. Po půlhodině hry došlo k nedorozumění před pokutovým územím spořických a následně byl faulován útočník Lomu. Trestný kop brankář Novotný dobře neodhadl a míč skončil v jeho síti. Vzápětí se do dobré střelecké příležitosti dostal domácí Šlajchrt, ale míč poslal hlavou nad branku soupeře. Stejný hráč pak předvedl jak střílet góly. Nejprve ve 38. minutě poslal míč po zemi do sítě skluzem a třetí gól vsítil parádní střelou, když si míč připravil za pokutovým územím. Ještě před poločasem měl na noze další šanci Tomáš Belej. I když byl sám, poslal míč těsně vedle branky Lomu.

Druhý poločas byl sice v režii domácího celku, ale branky dlouho nepadaly. V 80. minutě se zrodila vynikající akce po pravé straně. Záložníci poslali míč na rozběhnutého Martina Šlajchrta a ten mohl dosáhnout třetího gólu, tentokrát jeho střelu zastavila tyč branky Lomu. V závěru utkání došlo ke střídání a na hřiště přišel Václav Holub. To se ještě zlepšila útočná aktivita spořických. Nejprve měl šanci rovněž střídající hráč Kubík, který poslal hlavou míč těsně vedle branky. Pak možnost nevyužil Bohátka, když mířil nad branku Lomu. Na závěr udělal tečku za mistrovským zápasem Václav Holub, který střelil po individuální akci čtvrtou branku. Spořice jsou na čele I. A třídy, o skóre jsou na dalších místech Obrnice a Dubí.

1.FC Spořice - Sportovní klub Viktoria Lom 4:1 /3:1/.

Branky: Šlajchrt 2, Jánošík(PK), V. Holub - Beran. Rozhodčí: T. Červený - Dušík, Šefčík, ŽK: 1/3, diváci 60.

Sestava 1. FC Spořice:

Novotný - Vávra, Broum, Kubeš, Kubálek - Bohátka, Šlajchrt, Dobiáš, Jánošík - Zralík, Belej, střídali: Kubík, Holub.

Výsledky týmů chomutovského regionu:

FK Klášterec nad Ohří 1. FC Dubí 5 : 0 (2 : 0), VČSA Ervěnice FK Postoloprty 5 : 3 (3 : 1), Sokol Domoušice AFK LoKo Chomutov „B"      7 : 1 (2 : 0), SK Strupčice - SK Havran Kryry 2 : 1 (1 : 1).

Pavla Šulistová se stala mistryní republiky ve street workoutu

Praha, Chomutov - Zástupkyně chomutovského týmu pojede reprezentovat na mistrovství světa do Moskvy. Dařilo se i Kláře Čuříkové.