Hráči nejvyšší soutěže totiž mohli pomoci svým B týmům a jinak to nebylo ani u pražské Slávie. Domácí byli po devatenáctém kole na posledním místě tabulky, body se jim tak velice náramně hodily.

V sestavě Chomutova se odehrála oproti minulým zápasům výrazná změna. Do branky nenaskočila tradiční opora Radek Zaťko, ale gólman Beláň, který přišel do Chomutova z Bohemians Praha.

V prvním utkání v dresu Severočechů gólmana rozčílila především velmi sporně odpískaná penalta, která pomohla ke třetímu gólu Pražanům.

V úvodu utkání se museli hosté vyrovnávat se tlakem soupeře, při kterém nechali domácí vyniknout Beláně. Slavie ale přece jen ještě před přestávkou dosáhla branky.

Po rozehrání rohového kopu ji zaznamenal neobsazený Petrák. Hosté až do přestávky nedokázali vyrovnat a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Po přestávce pokračovala obě mužstva s větším elánem a cpala se do zakončení.

Chomutov si vytvořil několikrát šanci v pokutovém území, Severočeši ale pálili mimo a přišel trest. V 58. minutě napálil domácí Mikula chomutovského obránce a teď změnil dráhu míče před bezmocným Beláněm.

Ani druhá branka ale hosty nezlomila a v 75. minutě po pěkné akci snížil David Čonka – 2:1. Poté ale přišla kuriózní situace. Chomutovský brankář chytil před dobíhajícím útočníkem Gulajevem míč.

Slávistický hráč přes něj poté přepadl a hlavní rozhodčí k překvapení všech přítomných odpískal pokutový kop. Penaltu proměnil sám postižený a zvýšil na 3:1. Tentýž hráč ještě v závěru potrestal otevřenou obranu hostů a upravil skóre na konečných 4:1.