Fotbal: Modlany vydržely do poločasu, pak je kadaňští rozstříleli

Kadaň - Šest gólů, rychlou hru a hodně střeleckých příležitostí viděli diváci v nedělním zápase krajského přeboru v Kadani.

14.5.2013

Ilustrační fotoFoto: Deník/Václav Vlasák

Kadaňští se dostali do vedení již v 6. minutě, když střelil branku Šabík. Pak se dostali k slovu i hosté. Nejdříve svoje dvě příležitosti ještě nevyužili, když výborně zasáhl brankář Turánek, ale nakonec se jim povedlo ještě v prvním poločase vyrovnat Perglerem. To využili malé zaváhání domácí obrany.

V druhém poločase už panovali na hřišti kadaňští. Hned v 50. minutě dostal domácí do vedení Mikeš, který využil dobré nahrávky do volného prostoru. Neuběhly ani dvě minuty a další gól přidal aktivní obránce Patrik Špicar. V 70. minutě se střelecky prosadil opět Šabík a o osm minut později přidal pátou, poslední branku Petr Klinec.

V závěru utkání se hra na hřišti zbytečně přiostřila a často docházelo mezi hráči ke strkání. To se projevilo v počtu žlutých karet v zápase a i ve vyloučení, když v závěru utkání byl v 84. minutě vyloučen po druhé žluté kartě hostující Martin Paroulek.

Kadaňským se utkání vydařilo, vždyť v kádru Modlan jsou bývalí ligoví hráči jako Petr Strouhal, Rostislav Salák nebo Tomáš Heřman. Obrana kadaňských se dobře pohybovala po celé obranné zóně a dokázala společně se zálohou neustále zásobovat útočníky přihrávkami. To se pak přetavilo v pět branek v síti Modlan. Hosté v utkání sice často drželi míč na svých kopačkách, ale v rozhodujících chvílích jim chyběla střelecká pohotovost.

Chomutovská Lokotka pokračovala v nepovedených výkonech a prohrála v Bílině. Na vítězství tak hráči LoKo čekají již čtvrtý zápas a špička tabulky se jim vzdaluje.Ve středu dohráva Lokotka doma odložený zápas s Bezděkovem, začátek je v 17:30 hodin.

Strupčice inkasovaly na vlastním hřišti od prvního Štětí osmičku, když již v poločase prohrávaly 0 : 3 a zůstávají beznadějně poslední.

Nejúspěšnějším týmem chomutovského regionu je kadaňský Tatran , který je na třetím místě a na druhou juniorku Děčín ztrácí čtyři body.

FK Tatran Kadaň - Baník Modlany 5:1 (1:1), branky 6. a 70. Šabík, 50. Mikeš, 52. Špicar, 78. Klinec, žk 5/5, čk 0/1, diváků 110;

FK Bílina - AFK LoKo Chomutov 2:0 (1:0), branky: Masopust, Gutsch., žk: 3:4. diváků 140;

SK Strupčice - SK Mondi Štětí 0 : 8 (0:3)

TABULKA:

1. Štětí                  25 17 5 3 63: 22 56 ( 20)

2. Jun.Děčín          25 15 0 10 66: 56 45 ( 6)

3. T.Kadaň             25 12 5 8 55: 33 41 ( 2)

4. Blšany               25 12 5 8 61: 51 41 ( 2)

5. H.Jiřetín             25 11 5 9 46: 40 38 ( 2)

6. Litoměřice         25 11 4 10 54: 39 37 ( -2)

7. L.Chomutov      24 11 4 9 37: 32 37 ( 4)

8. Louny               25 10 5 10 36: 36 35 ( -1)

9. Litvínov             25 10 5 10 35: 38 35 ( -4)

10. Proboštov       25 10 4 11 45: 45 34 ( -2)

11. Bílina                25 9 7 9 37: 39 34 ( -5)

12. Krupka            25 10 2 13 53: 55 32 ( -7)

13. Modlany          25 9 4 12 46: 60 31 ( -5)

14. Modrá             25 8 2 15 35: 53 26 (-10)

15. Bezděkov        24 7 5 12 23: 54 26 (-10)

16. Strupčice         25 5 2 18 42: 81 17 (-22)

Družstvu Blšan bude odebráno6 bodů.

Autor: Milan Kubík

14.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Na začátku cesty a pár kilometrů před cílem Miroslava Kalinu provázela hrstka dalších sportovců. Většinou však ujížděl krajinou sám. Na snímku projíždí centrem Loun.

Podesáté běžel o život a ve prospěch nemocných rakovinou. Teď naposledy

Bývalá Kamenina Háj u Duchcova.
5

První výzva Restartu se zaměří na staré průmyslové areály

Nepravomocně odsouzený šiřitel HIV zůstává i nadále ve vazbě

Ústí nad Labem, Most - Zdeňka Pfeifera (1967) z Mostu za šíření viru HIV mezi desítkami homosexuálů poslal ústecký krajský soud na 11,5 roku do vězení a také musí zaplatit milionové odškodné.

Žena dostala epileptický záchvat na ulici, pomohl až strážník

Chomutov - Nemocná žena se svíjela na zemi, přesto zůstala dlouhé minuty bez pomoci.