Domácí si byli vědomi náročností a důležitostí utkání a tak začali utkání velmi zodpovědně, z čehož plynulo vybojování dvou standardních situací. Rohové kopy ale změnu skóre nepřinesly. Paradoxně poté skončil gólem ojedinělý výpad hostů. Ten proměnil Semerák a otevřel skóre – 0:1.

Domácí se po brance stále více a více tlačili před branku hostů, chyběla ale přesnější střelba. Vyrovnání se tak Chomutov dočkal až ve 32. minutě. Ve velkém závaru nejprve hosté zachránili letící míč do sítě, poté domácí hráč orazítkoval břevno.

Na potřetí to ale vyšlo. Střelou zblízka se prosadil Marek Smola a vyrovnal na 1:1. Zbytek poločasu působil určitou nervozitou obou týmů a tak se již skóre neměnilo.

Ve druhé polovině utkání se dostal k první velké šanci Chomutov, ta znamenala ale pouze rohový kop. Do útočení se často zapojoval i obránce Marek Smola a napřáhl k tvrdé střele, která jen lehce přeletěla nad brankou soupeře.

V šedesáté minutě nevyužili domácí trestný kop Šollara. Hra se postupně vyrovnávala a oba týmy se pouštěly do útočení. V 78. minutě přišel zásadní zlom utkání. Po faulu na domácího hráče před pokutovým územím byl odpískán trestný kop. K míči se postavil Petr Strouhal a přes zeď překonal brankáře Kykalu – 2:1.

Hosté za stavu 2:1 bojovali a tlačili se před branku Chomutova, domácí ale byli na místě a v závěru utkání drželi míč na svých kopačkách, aby uhájili důležité tři body. Poslední podzimní kolo ČFL odehraje Chomutov opět doma, kdy v sobotu 26. listopadu přivítá Písek.

FC Chomutov - FK Letohrad 2:1 (1:1).
Branky: Smola, Strouhal - Semerák. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:1, Diváci: 150.

FC Chomutov: Zaťko - Smola, Vait, Houžvička, Černý - Doksanský, Hyneš, Strouhal, Dolejška - Gibala, Pavlíček - střídali: Šollar, Sigmund, Klimeš.