Fotbal: Král sestřelil Roudnici

Chomutov - Fotbal s k visačkou dobré kvality viděli fotbaloví fanoušci v osmém kole krajského přeboru v Chomutově. Roudnice i domácí LoKo Chomutov měly stejně bodů a s Bezděkovem se společně dělili o druhé místo.

1.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Hradecký deník

Utkání bylo dramatické do poslední sekundy, nechybělo hlavně fotbalové koření. Sedm branek se nečekalo a k domácí radosti z vítězství si prožil osobní radost i Ladislav Král čtyřmi trefami do sítě Bezkočky.

„Bylo to parádní. Roudnice je výborná, ale nám se na ni daří. Zdravě jsme si na ně věřili a mě do branky spadlo snad všechno. Je to super, hlavně ta výhra. Kluci mi dali krásné míče a mě to jen vyšlo,“ skromně řekl kanonýr zápasu.

Oba celky se s vervou pustily do útočení, takže se hrálo nahoru dolů. Lépe to nejdřív vycházelo hostům a Sabadoš musel zasahovat. Na druhé straně Milo uvolnil Kubánka, kterému koncovka nevyšla.

Do vedení se dostala Roudnice v šestnácté minutě Putíkem, Chomutovští ale už po minutě vyrovnali. Přímý kop Krále do vápna prošel přes všechny hráče i brankáře.

Oba celky dál preferovaly útočení s rychlou kombinací. Roudnický Hrdlička zbrkle přestřelil, zato Král si vychutnal uličku od Tichého a následně i Bezkočku.

Tohle vedení po čtyřech minutách vzalo za své, když Adelt ve skrumáži protlačil míč do branky. Další brance hostí Sabadoš zabránil, ale v zápětí pro zranění přenechal místo mladému Plochému. Byla to jeho premiéra a jak se ukázalo, velice dobrá. Ještě do poločasu si připsal dobrý zákrok.

Ve druhé půli Roudnice nejdřív ovládla střed hřiště. LoKo přešla na rychlé brejky a tak si Bezkočka připsal dva dobré zásahy. Kapituloval až v 55. minutě při rohovém kopu. Z něj si Král zkompletoval hattrick.

To ale neznamenalo, že se Roudnice položila. Opět bylo horko na obou stranách, na té domácí o něco víc. Vyplynula z toho penalta, kterou v 60. minutě proměnil Brožík.

To už si diváci říkali, že tipovat vítěze snad ani nejde. LoKo nahrál faul hostí v 64. minutě a nařízený pokutový kop. Král se znovu nemýlil a domácí opět vedli.

Jenže až do konce nebylo nic jasné a rozhodnuté. Plochý musel sbírat řadu míčů, obrana se občas zahlcovala, čas utíkal hodně pomalu. V téhle fázi byli hosté agresivnější, přesto museli dávat pozor na brejky LoKo. Únik Tichého po křídle zastavil Cibulka jen za cenu žluté karty, když mu málem svléknul triko.

Roudnice poslala do útoku ještě dva čerstvé hráče, jenže kýženého vyrovnání se nedočkala. A protože i Bezděkov nevyhrál, je AFK s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Vilémov druhá.

„Zápas měl dobré parametry, což se při kvalitě Roudnice očekávalo. Nic nám nedali zadarmo, stejně jako my jim. Je dobře, že nám vycházela střelba, takové skóre jsme nečekali. Znovu vyhrál kolektivní výkon, do kterého zapadnul premiérově i mladý Plochý,“ řekl po zápase asistent trenéra LoKo Chomutov Čestmír Řehák.

AFK LoKo Chomutov –
SK Roudnice nad Labem 4:3 (2:2)

Branky: Král 4 - Putík, A– delt, Brožík. Rozhodčí: Zvonař, F. Černý, P. Černý. Žluté karty 4:2. Diváků: 220

Chomutov: Sabadoš (42. Plochý) – Kostka, Hrubý (62. Mareš), Cejthamr, Hodas, Campr, Tichý, Žďánský, Milo (89. Sojčík), Kubánek, Král.

Roudnice: Bezkočka – Šmidrkal (72. Neuman), Matoušek, Cibulka (58. Polák), Hrdlička, Adelt, Kala, Putík, Brožík, Mikas (81.Vacek).

1.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vinobraní pohltilo Kadaň. Lidé ochutnávali, tančili a bavili se.
26

Kristýna Gibalová se narodila 18. září 2017 v 16.52 hodin rodičům Andree a Ĺubomíru Gibalovým z Jirkova. Vážila 3,2 kg a měřila 52 cm.
6

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Chomutov

Jsme turisti, říká o své rodině Lenka Kocmanová Taussigová

Duchcov /ROZHOVOR/ - V létě na kole, v zimě na lyžích. Přečtěte si, jak známá kráska relaxuje a co nejraději podniká se svou rodinou.

Chomutov - Oblíbené Rodinné zápolení zavedlo tentokrát všechny účastníky do chomutovské knihovny. Ta se v sobotu proměnila v uličky Sherlockova Londýna.

Víte si rady s dýní? Pošlete nám svůj nejlepší recept!

Dýně, druh tykve, má v kuchyni široké využití. Byť nejznámější je asi polévka, lze ji připravovat na mnoho způsobů, vařit, péct nebo zavařovat. Pochlubte se, jak si tuto zeleninu vychutnáváte vy!